ЧИЩЕННЯ ЧАРУНОК

ЧИЩЕННЯ ЧАРУНОК – необхідна умова для доброї яйцекладки матки. Ч. ч. займаються зазвичай молоді бджоли.

Молода бджола, яка вийшла з чарунки, ще дуже слабка, тому іноді відпочиває, а одержавши від годувальниці краплю суміші меду з пергою, вона береться за роботу – Ч. ч. Спочатку згризає залишок кришечки над чарункою, потім вигризає кокон, який, якщо не видалити, просто займе місце, а наступного разу в цій самій чарунці через крихітний простір, що залишилося, з’явиться маленька, недорозвинена бджола з поганою робочою здатністю. Після

виходу 10-12 поколінь залишки коконів зменшують обсяг чарунки на 12 %. У кожному разі частина кокона, навіть після прибирання, залишається в чарунці, тому з часом стільники старіють, чорніють і їх заміняють на нові.

Молода бджола, очистивши чарунку, обробляє її прополісом, облизує все язичком і змазує слиною для замуровування бактерій, і чарунка знову готова для нового яйця.

Старі почорнілі стільники при несвоєчасній заміні новими є розсадником різних хвороб бджіл. Чим старіший стільник, тим більше бджоли витрачають сил на його очищення. Тому після 2 років служби стільники вибраковують і перетоплюють на віск.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)


ЧИЩЕННЯ ЧАРУНОК - Бджільництво


ЧИЩЕННЯ ЧАРУНОК