УРОК 26
Тема. Читання й записування шестицифрових чисел: поняття класу
Мета: провести узагальнюючу бесіду про нумерацію в десятковій системі числення; розглянути поняття класу, лічильних одиниць кожного класу; розвивати логічне мислення.
Обладнання: картки для усної лічби, таблиця класів та розрядів.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
– Скласти вираз для розв’язання задачі № 219.
– Із завдання № 220 зачитати числа у порядку зростання.
2. Усні обчислення
Рознести “листи” по скриньках.
3. Числовий лабіринт
Пройти лабіринтом від найменшого числа до найбільшого (вказувати на число, називати його).
– Яке число у стовпчиках зайве? Чому? Обчислити суму чисел другої колонки.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Підготовча вправа
Визначити, скільки всього тисяч у числах: 586 063, 341 653, 53 705, 3 180, 243 488, 600 700.
2. Пояснення вчителя
– В усній нумерації розряди багатоцифрових чисел групують у класи. У кожному класі – три розряди. Кожен розряд має назву:
Клас тисяч (другий клас) | Клас одиниць (перший клас) | ||||
Сотні тисяч | Десятки тисяч | Одиниці тисяч | Сотні | Десятки | Одиниці |
2 | 4 | 8 | 3 | 1 | 5 |
1 | 0 | 9 | 0 | 7 | 6 |
– Щоб прочитати 4-, 5-, 6-цифрове число, спочатку називають в ньому одиниці класу тисяч, а потім – одиниці класу одиниць.
3. Первинне закріплення
– Робота з таблицею класів та розрядів. Читання в ній чисел, записування в таблиці чисел.
– Записати цифрами числа (№ 227).
– Робота над завданнями № 222, 223 усно.
– Списати числа, підкреслити в них клас тисяч (№ 224).
4. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Письмове ділення й множення на двоцифрове число. Коментоване розв’язання прикладів № 225
2. Робота над задачею № 226 з логічним навантаженням
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 227, 228.