Сад і город (енциклопедія)
ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ
ГОРОДНІХ КУЛЬТУР
ДОБРИВА
Картопля під час росту й формування бульб вбирає з грунту багато поживних речовин. Тому необхідно постійно вносити в грунт органічні й мінеральні добрива.
Органічні добрива, крім живлення, поліпшують структуру грунту, збагачують його киснем, полегшують циркуляцію води та прогрівання. Особливо добре реагує картопля, що росте на дерново-під30листих, суглинних і супіщаних грунтах, на органічні добрива. Використання гною збільшує врожай і дає
Інші органічні добрива, які використовуються під картоплю, – це торф і компост. Компост готують із 3 частин торфу й 1 частини гною, заготовлюючи його за 4-6 місяців до внесення в грунт.
Як добриво на ділянках, розташованих біля річок, можна використовувати намул. Його просушують протягом літа й уносять у грунт восени. На городах використовують як добриво під картоплю курячий послід із розрахунку 200-400 г на одну сотку.
Для більшої ефективності органічні
Важливо вносити мінеральні добрива не лише в необхідній пропорції, але й у потрібний термін. Тверді азотні добрива вносяться навесні там, де грунт достатньо або надмірно зволожений. Деревний попіл уносять навесні, фосфорні та мінеральні добрива, що містять хлор, уносять восени під, перекопування (крім гранульованого суперфосфату). Гранульований суперфосфат і гранульована аміачна селітра найефективніші при внесенні в лунки під посадку картоплі.