Урок 50
Тема. Доповнення діалогу. Складання усної розповіді за серією малюнків
Мета: учити розрізняти власні та загальні іменники (без уживання термінів); удосконалювати вміння писати імена, по батькові та прізвища з великої літери; формувати навички грамотного написання диктантів; розширювати лексичний запас учнів; виховувати дбайливе ставлення до природи.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання
1. Перевірка домашнього завдання (вправа 218)
– Поясніть вживання
– А які ще слова ми повинні писати з великої літери? Наведіть приклади.
2. Колективна робота з віршем
– Доповніть вірш, вставляючи пропущені слова.
Віє вітер. Сильний дух
Схопив у лісі ____,
А в ганнусі – _____.
Та й далеко десь закинув. (капелюх, хустину)
– Чи всі слова в цьому вірші написані правильно? Поясніть, чому ви так думаєте.
III. Повідомлення теми й мети уроку
– Сьогодні ми вдосконалимо свої знання та вміння, набуті під час вивчення слів, що називають предмети. А також закріпимо знання про правопис великої букви в іменах, по батькові
IV. Робота над вивченням нового матеріалу
1. Самостійна робота (вправа 222)
– Поясніть уживання великої літери.
2. Робота в парах (вправа 219)
Перевірка – опитування пари.
– Які слова треба писати з великої літери?
3. Робота в парах (вправа 221)
– Усно складіть речення так, щоб виділені у вірші слова писали з великої літери. Поясніть свою думку.
4. Фізкультхвилинка
V. Закріплення та систематизація знань
1. Творчий диктант
– Запишіть речення під диктовку, доповнюючи їх потрібними словами.
Мене звуть… . Мою маму… . Мого тата звуть… . Мою вчительку звуть… .
– Прочитайте слова, які ви написали з великої літери. Поясніть чому.
– Які ще слова слід писати з великої літери? Наведіть приклади.
2. Розвиток зв’язного мовлення (вправа 220)
Завдання 1, 3 опрацювати колективно.
Завдання 2 запропонувати опрацювати самостійно.
– Як ви записали імена хлопчиків?
– А які ще слова слід писати з великої букви?
3. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
VI. Підсумок уроку
– Що ми сьогодні вчимося робити?
– Як потрібно писати імена, по батькові та прізвища людей? Наведіть приклади.
VII. Домашнє завдання
Вправа 223.