ТЕМА 5.4. ЕЛЕКТРОННІ ТАБЛИЦІ (10 ГОДИН)
Урок 58
Контрольна робота з теми “Електронні таблиці”
Мета: перевірка знань, вмінь та навичок учнів з теми “Електронні таблиці”.
Тип уроку: урок контролю знань, умінь та навичок.
ХІД УРОКУ
І варіант | II варіант |
І рівень (тестові завдання, за кожну правильну відповідь по 0,5 бала) | |
1. Основний документ EXCEL – це… А) файл; Б) робоча книга; В) робочий аркуш | 1. Місце для А) комірка; Б) робоча книга; В) робочий аркуш |
2. У комірки може міститись інформація одного з трьох видів: А) малюнок; Б) текст; В) вираз; Г) число; Д) формула; Е) функція | 2. Формула в ЕТ може містити: А) змінні; Б) функції; В) значення; Г) посилання на комірки; Д) діапазони комірок; Е) назви аркушів |
3. Для виділення суміжної області таблиці використовують клавішу А) Ctrl; Б) > В) Shift | 3. Для виділення несуміжних областей таблиці використовують А) Shift; Б) Ctrl; В) |
4. Виберіть абсолютне посилання на комірку А) $В$7; Б) В7; В) В$7 | 4. Виберіть відносне посилання на комірку А) $В7; Б) $В$7; В) В7 |
5. Вкажіть порядок додання кнопки на панель інструментів: А) Вкладка “Команда”; Б) Пункт горизонтального меню “Сервіс”; В) Вибрати категорію команди; Г) Пункт спадаючого меню “Настройка”; Д) Перенести кнопку команди на панель інструментів шляхом перетаскування; Е) Вибрати кнопку команди | 5. Як відсортувати список? Наведіть послідовність дій. А) Пункт спадаючого меню “Сортування”; Б) Задати параметри сортування; В) Пункт горизонтального меню “Дані”; Г) Виділіть на робочому аркуші будь-яку комірку; Д) Натиснути кнопку ОК; Е) Діалогове вікно “Сортування діапазону” |
6. Установіть відповідність дій пункту горизонтального меню: А) створення діаграми; Б) зміна ширини стовпця; В) фільтрація даних; 1. ДАНІ; 2. ФОРМАТ; 3. ВСТАВКА | 6. Установіть відповідність дій пункту горизонтального меню: А) використання Майстра функції; Б) копіювання даних; В) створення зведеної таблиці 1. ДАНІ; 2. ВСТАВКА; 3. ПРАВКА |
7. При перетаскуванні змісту комірки маркером заповнення по вертикалі залишиться незмінним А) А$7; Б) $А7; В) А7; Г) $А$7 | 7. При перетаскуванні змісту комірки маркером заповнення по горизонталі залишиться незмінним А) В3; Б) $В3; В) В$3; Г) $В$3 |
8. Знайти помилковий запис А) СРЗНАЧ(А1:В3); Б) СУММ(А1;В3); В) МАХ(А1,В3) | 8. Знайти помилковий запис А) СРЗНАЧ(В1;С3:Н4); Б) СУММ(В1 ,С3,Н4); В) МАХ(В1:С3) |
II рівень (завдання з короткими відповідями, за кожну правильну відповідь по 1 балу) | |
1. Які засоби існують в EXCEL для форматування таблиць? | 1. Перелічіть основні елементи форматування |
2. Яке посилання зветься абсолютним? Чому? Наведіть приклад | 2. Яке посилання зветься відносним? Чому? Наведіть приклад |
3. Для чого в EXCEL використовуються формули? Що є ознакою формули? Наведіть приклади | 3. Для чого в EXCEL використовуються Майстер функції? Наведіть приклади його використання |
4. Як виділити несуміжні діапазони комірок? Наведіть порядок дій | 4. Як виконати перейменування ярличків аркушів? Наведіть порядок дій |
III рівень (завдання з розгорнутою відповіддю, за кожну правильну відповідь по 2 бали) Практичне виконання завдань | |
1. Складіть порядок дій, які необхідно виконати для побудови кругової діаграми (за даною таблицею | 1. Складіть порядок дій, які необхідно виконати для проведення фільтрації бази даних (за даною таблицею |
2. Скласти зведену таблицю (за даною таблицею | 2. Побудувати порівняльний графік величин (за даною таблицею |