ЛІТНІ СОРТИ – ЯБЛУНЯ – НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ

ЯБЛУНЯ

ЛІТНІ СОРТИ

Брусничне. Один із нових сортів, виведених у Росії. Дерево надраннього плодоносіння: квіткові бруньки закладаються вже на однолітніх пагонах, а вже на другий рік після садіння саджанця з’являються плоди. Яблука цього сорту мають середню вагу 100 г, на смак кисло-солодкі, чудового яскраво-червоного забарвлення, Дерево середньоросле, добре переносить зиму, відзначається стійкістю до захворювання паршами. Однак плоди цього сорту не зберігаються довго, до того

ж схильні до опадання.

Грушівка московська, Цей сорт відомий не менше 200 років. Вік плодоносіння – 5-7 років, сорт урожайний, з одного дерева одержують до 200 кг яблук. Плоди невеликі, середня вага 70 г, забарвлення нерівне, з рум’янцем і рожевими смужками. Яблука цього сорту дуже соковиті, солодкі, із сильно вираженим ароматом. Сорт Грушівка московська належить до одного з найбільш зимостійких. Дерева високі, але легко уражаються паршами.

Літнє смугасте. Широко розповсюджений сорт, досить популярний через високу-зимостійкість і стійкість до грибкових захворювань. Вік початку плодоносіння – 4-5

років. Плоди цього сорту невеликі, середня вага 80 г, забарвлення ясно-жовте з рожевими смужками. Сорт Літнє смугасте належить до ранньоспілих і врожайних.

Мантет. Сорт виведений у Канаді. Вік плодоносіння – 4-5 років. Належить до середньоспілих, середньоурожайних. З одного дерева одержують 120-130 кг плодів. Розміри плода залежать від віку дерева. На молодих деревах середня вага яблук 150 г, на старих – 100 г. Лежкість яблук цього сорту – 1-1,5 місяця. Яблука мають малиново-червоний рум’янець, білу м’якоть із дуже приємним смаком. Сорт належить до середньорослих, середньозимостійких, але не надто стійкий до грибкових захворювань. Крім того, у сорту Мантет сильно виражена періодичність плодоносіння.

Медунка. Сорт виведений у Росії. Вік плодоносіння 4-5 років. Дерево належить до середньоспілих, лежкість плодів – місяць. Середня вага яблук цього сорту – 120 г. Плоди мають жовтувато-зелене забарвлення з невеликим рум’янцем. Дуже солодкі на смак. Дерево належить до сильнорослих і зимостійких сортів. Сорт Медунка стійкий до грибкових захворювань, але недоліком його є нерегулярність плодоносіння.

Мелба. Сорт виведений у Канаді. Вік плодоносіння – 4-5 років, на карликових підщепах дерева починають плодоносити на третій рік після саджання. Мелба належить до середньорослих сортів, зимостійка. Середній урожай з дерева – 150-200 кг, середня вага яблук – 120 г. Яблука мають ясно-зелене забарвлення з яскравим рум’янцем і білою м’якоттю. Плоди дуже смачні, із сильним приємним ароматом. Недоліком цього сорту є слабковиражена зимостійкість, слабка стійкість до грибкових захворювань.

Папіровка. Один зі стародавніх сортів яблук, широко розповсюджений, 30крема, у середній смузі Росії. Сорт ранньоспілий, яблука дуже схожі на білий налив. Вік плодоносіння – 4-5 років. З одного дерева збирають 150-200 кг яблук. Сорт Папіровка відзначається високою зимостійкістю, але має схильність до нерегулярного плодоносіння. Яблуні цього сорту стійкі до грибкових захворювань. Середня вага плодів 100 г, забарвлення ясно-зелене, м’якоть біла, кисло-солодкого смаку. Яблука сорту Папіровка характеризуються слабкою лежкістю й нестійкістю до транспортування.

Старк ранній. Сорт виведений у США. Вік плодоносіння – 4-5 років. Дерева вирізняються моро30стійкістю та стійкістю до грибкових захворювань. Середня вага плодів 100 г, у старих дерев – менше. М’якоть кисло-солодка, з чудовим ароматом. Лежкість плодів – тиждень.

Яндиківське. Сорт розповсюджений у Поволжі. Дерева сильнорослі, моро30стійкі й засухостійкі. Вік плодоносіння – 5-6 років. Яблуні цього сорту стійкі до грибкових захворювань, періодичність плодоносіння виражена слабко. Середня вага плодів – 100- 150 г, забарвлення жовто-зелене із широкими червоними смужками. Смак яблук кисло-солодкий, Термін зберігання плодів до З тижнів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ЛІТНІ СОРТИ – ЯБЛУНЯ – НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ - Рослинництво


ЛІТНІ СОРТИ – ЯБЛУНЯ – НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ