УРОК 23
Тема. Органічні сполуки і здоров’я людини
Мета: закріпити знання про органічні сполуки, які мають вплив на здоров’я людини, їх позитивне й негативне значення, шляхи уникнення шкідливого впливу на здоров’я людини.
Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп’ютер.
Тип уроку: З(РДН).
Форми роботи: робота в групах, прийоми “Асоціативний кущ”, “Хімічний диктант”, “Гронування”.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Оголошення теми й мети уроку
III. Актуалізація
Прийом “Гронування”
IV. Розв’язування вправ
1. Прийом “Хімічний диктант”
Нормальне співвідношення білків, жирів і вуглеводів у їжі має бути ___:___:___. Харчова й біологічна цінність білків визначається збалансованістю ____________, що входять до їх складу. Потреба в білках для дорослої людини становить у середньому ____ г на день. У середньому добова потреба в жирах становить ____ г, з яких ___ % мають забезпечуватися рослинними жирами. Уживання надлишкової кількості жирів може призвести до порушення жирового обміну – ___________. Основною частиною
2. Заповніть таблицю
Вітамін | Хімічна назва | Прояви авітамінозу | Прояви гіпервітамінозу |
А | |||
Д | |||
В1 | |||
В2 | |||
В6 | |||
В12 | |||
С | |||
Е | |||
К |
3. Прийом “Гронування”
4. Задача
Добова потреба дорослої людини у вітаміні А становить 600 мг. Цей вітамін містить зерниста ікра в кількості 1 мг на 100 г продукту. Обчисліть максимальну кількість зернистої ікри, яку може вжити за добу доросла людина, щоб не викликати гіпервітамінозу.
5. Прийом “Міні-практикум”
1. Напишіть рівняння, з допомогою яких можна здійснити ці перетворення. Дайте назви продуктам реакції.
2. Напишіть рівняння, з допомогою яких можна здійснити такі перетворення:
6. Задача
Обчисліть масу картоплі, необхідну для одержання 720 кг глюкози, якщо масова частка крохмалю в картоплі дорівнює 20 %.
V. Підсумок уроку
VI. Домашнє завдання