6 КЛАС
Тема 2. Я і музика
Урок 34
Тема уроку. Ритмічні вправи. Повторення вивчених пісень. Музична вікторина
Мета уроку: повторити та закріпити з дітьми пройдений матеріал з музичної грамоти та вивчені пісні; формувати у дітей ладо-тональний слух та співацькі навички; виховувати інтерес до музики.
Тип уроку: підсумковий.
Обладнання: ритмічні вправи, фортепіано, магнітофон, аудіо-записи, портрети композиторів.
Хід уроку
I. Організація класу.
1. Музичне вітання.
2. Оголошення теми і мети уроку.
II.
1. Спів на різних штрихах.
2. Вправи для дихання, протяжного співу.
ІІІ. Ритмічні вправи.
Завдання 1. Виконайте двоголосну ритмічну вправу, використовуючи різні темброві способи відтворення ритму.
Завдання 2. Виконайте ритмічний канон.
IV. Сьогодні на уроці ми з вами повторимо і закріпимо пісні, які найбільш вам запам’яталися.
Діти повторюють пісні хором, а потім індивідуально на оцінку:
“Веселкова” О. Жилінського,
“Од Києва до Лубен”
“Моя земля” М. Мозгового,
“Коломийки” українська народна пісня,
“Гей, шуми, Великий Луже” Є. Пасічника.
Дати відповіді на запитання:
1. Пояснити значення музичних термінів: тоніка, такт, лад, синкопа.
2. Яка різниця між однойменними та паралельними тональностями?
3. Які групи симфонічного оркестру ви знаєте?
4. Що таке сюїта, реквієм?
5. Що таке опера, увертюра, концерт?
V. Слухання музики варто провести у формі гри “Знайди пару До даної назви твору знайти прізвище композитора і записати.
А) М. Римський – Корсаков | 1. “Маленька серенада” |
Б) В. А. Моцарт | 2. Опера “Снігуронька” |
В) К. Дебюсі | 3. Хоровий концерт |
Г) Й. Штраус | 4. Вальси |
Д) Д. Бортнянський | 5. “Дитячий куточок” |
А | 2 |
Б | 1 |
В | 5 |
Г | 4 |
Д | 3 |
Прослуховування уривків цих творів.
VI. Підсумок уроку.