ШИНКОВИЙ ШКІРОЇД

ШИНКОВИЙ ШКІРОЇД – жук, який є основним санітаром у сухих степах, напівпустелях і пустелях.

Комаха належить до сімейства шкіроїдів. Жук має подовжено-овальне тіло (7-8 мм), вкрите здебільшого волосками, рідше – лусочками. Жук чорного кольору, з поперечними сірувато-коричневими смугами на передній частині надкрил, на смужці є 6 чорних точок. Яйця відкладає у вуликовому смітті. З яйця виводиться личинка, яка росте від 2 до 15 мм. Її тіло біле, вкрите червоно-коричневими волосками, особливо великі волоски стирчать у задній частині, утворюючи

своєрідний хвіст. Задній кінець має чорно-коричневе забарвлення. Личинка перетворюється на лялечку. Колір личинки нагадує колір слонової кістки. У цій стадії минає зимівля.

Жуки полохливі, при дотику до них підтискають до тіла ніжки й вусики та прикидаються мертвими. У природі вони живуть у підсохлих трупах тварин, норах гризунів і деяких хижаків, у гніздах птахів, ос і бджіл. Цей жук досить часто зустрічається в зерносховищах, на кондитерських, ковбасних й інших підприємствах, у пташниках і голубниках. Ш. ш., як показує назва, паразит продуктів тваринництва, харчується він шкірами, хутрами, салом, шинкою,

ковбасою, щетиною, рогами тощо. Личинки нападають на молодняк домашнього птаха. Жук нерідко зустрічається в слабких бджолиних сім’ях, у яких не прибирають сміття. У вуликах він харчується утеплювальним матеріалом, деревом рамок і вулика, просвердлюючи в них ходи, пергою, руйнуючи при цьому стільники, залишками коконів, мертвими бджолами, викинутими лялечками й личинками бджіл. На складах ПІ. ушкоджує стільники, рамки, пергу, руйнує утеплювальний матеріал. Часто він ушкоджує стільники одночасно з восковою міллю. Ушкодження, завдані Ш., відрізняються від руйнувань, викликаних восковою міллю, відсутністю павутини.

У вулику можуть бути однаково створені умови для розвитку в них і Ш., і воскової молі. Личинки жука іноді знищують личинок воскової молі, але це мало перешкоджає подальшому розмноженню воскової молі у вулику.

Ш. ш. може бути джерелом виникнення інфекційної хвороби, тому що, побувавши в сім’ї, зараженій американським гнильцем, і перейшовши у вулик здорових бджіл, він з екскрементами виділяє збудника хвороби. Серед шкідників бджіл відомі також плямистий і шубний Ш.

Заходи боротьби. Утримання сильних сімей, підтримка у вуликах чистоти. Провітрювання й дезінсекція утеплювального матеріалу.

Сховища стільників постійно провітрюють, систематично переглядають. При виявленні паразитів проводять дезінсекцію приміщення сірчистим газом.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ШИНКОВИЙ ШКІРОЇД - Бджільництво


ШИНКОВИЙ ШКІРОЇД