Текст для диктанту – Словосполучення і речення

УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО
СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Словосполучення

Текст для диктанту

* * *

У кожної людини буває такий день, коли вперше радієш сонцю, коли вперше деревами тішишся: збагнувши, що вони гарні, коли тихі радощі, збуджені в душі красою листка чи пелюстки, вперше переходять у здивування, а здивування – в таке почуття, яке за браком точнішого слова назвати можна щастям. Такі дні, здається, більшість людей переживає в дитинстві. До таких днів ми повертаємося спогадами. І нема в світі зеленішої левади, як та,

через яку біліла твоя перша стежка до школи, і деревини кращої нема, як та, в якій ти вперше впізнав живе єство, і сонця ласкавішого нема, як те, яке ти хотів підняти, немов блискучий таріль, із голубого дна калабані.

У сфері таких почуттів живе Антонич “Трьох перстеньків”. Між дитинством і зрілістю людини напинає він невидимі проводи, по яких біжать з найпершої дитячої ясності мозку до нинішньої його серйозності образи, ніби сигнали внутрішньо-душевного телебачення.

Біографічне і героїчне “я”, що звикло бути центром уваги в ліричному жанрі, цілком розпливається тут у малюнках карпатської природи і лемківського села. І, ніби від того, що це “я” все-таки хоче дати нам знати себе, малюнки ці мають надзвичайну пластичність і вражають, як щирий голос дитини, здивованої світом і не зіпсованої жодними чужими уявленнями про світ.

(195 сл.) Д. Павличко


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Текст для диктанту – Словосполучення і речення - Довідник з української мови


Текст для диктанту – Словосполучення і речення