Цілі уроку:
– освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми;
– розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки;
– виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності.
Обладнання й матеріали: таблиці, схеми або слайди презентації із зображенням особливостей внутрішньої будови представників різних груп тварин.
Базові поняття і терміни
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
Захист міні-проектів за темами, які обрали учні.
III. УЗАГАЛЬНЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ Завдання для перевірки знань з теми
Варіант 1
Виберіть одну правильну відповідь.
1. Органом дихання крокодила є:
А) зябра; б) легені; в) трахеї.
2. Кровоносна система в гідри:
А) замкнена; б) незамкнена; в) відсутня.
3.
А) зовнішній; б) внутрішній; в) гідростатичний.
Напишіть “так”, якщо ви згодні із наведеним твердженням, або “ні”, якщо не згодні:
№ | Твердження | “Так” або “ні” |
4 | Печінка входить до складу травної системи | |
5 | Їжак має променеву симетрію тіла | |
6 | Акула має у серці дві камери |
7. Дайте визначення.
Серце – це___________________________ .
8. Дайте відповідь на запитання.
Навіщо тваринам потрібна видільна система?
Варіант 2
Виберіть одну правильну відповідь.
1. Органом дихання коропа є:
А) зябра; б) легені; в) трахеї.
2. Кровоносна система в каракурта:
А) замкнена; б) незамкнена; в) відсутня.
3. Скелет у кита:
А) зовнішній; б) внутрішній; в) гідростатичний.
Напишіть “так”, якщо ви згодні із наведеним твердженням, або “ні”, якщо не згодні:
№ | Твердження | “Так” або “ні” |
4 | Нирка входить до складу травної системи | |
5 | Медуза аурелія має променеву симетрію тіла | |
6 | Шпак має в серці дві камери |
7. Дайте визначення. Нирка – це_____________________.
8. Дайте відповідь на запитання.
Навіщо тваринам потрібна дихальна система?
Варіант 3
Виберіть одну правильну відповідь.
1. Органом дихання коника є:
А) зябра; б) легені; в) трахеї.
2. Кровоносна система в курки:
А) замкнена; б) незамкнена; в) відсутня.
3. Скелет у медичної п’явки:
А) зовнішній; б) внутрішній; в) гідростатичний.
Напишіть “так”, якщо ви згодні із наведеним твердженням, або “ні”, якщо не згодні:
№ | Твердження | “Так” або “ні” |
4 | Шлунок входить до складу травної системи | |
5 | Ворона має двобічну симетрію тіла | |
6 | Карась має у серці три камери |
7. Дайте визначення. Шлунок – це_________________________________.
8. Дайте відповідь на запитання.
Навіщо тваринам потрібна кровоносна система?
IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ВИВЧЕННЯ ТЕМИ