УРОК 130
Тема. Величини. Метрична система мір. Додавання й віднімання багатоцифрових чисел
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про дії додавання й віднімання багатоцифрових чисел, їх закони; вдосконалювати навички усної лічби.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
Усні обчислення
– Обчислити зручним способом.
130 + 250 + 170 + 250
147 – (47 + 59)
258 – (371 – 342)
– Назвати всі трикутники, вершиною яких є точка А.
II. Повторення й закріплення вивченого
1. Робота за підручником (С. 154-155)
2. Закріплення. Фронтальне опитування
– Чи завжди можлива дія додавання (віднімання)?
– Як називаються числа при додаванні? Відніманні?
– Назвати закони додавання.
– Сформулювати властивість дії додавання, яку отримаємо з переставного і сполучного законів.
3. Назвати задачі, що будуть розв’язуватись дією додавання.
– Маса дині 2 кг, а маса кавуна – на 6 кг більша. Знайти масу кавуна.
– Перше число a, друге – с. На скільки перше число більше, ніж друге?
– Від смужки відрізали 10 м, а потім ще 5 м. Скільки всього
4. Які задачі розв’язуються дією віднімання?
– Зі 100 кг пшениці намололи 80 кг борошна. Решта були висівки. Скільки кілограмів висівок отримали з 100 кг пшениці?
– У магазині було a кг бананів. За день продали с кг бананів. Скільки бананів залишилось?
III. Розвиток математичних умінь учнів
10 809 + 8 176 : 28 – 43
131 763 – 128 214 + (527 429 – 518 640)
IV. Підсумки уроку
УРОКИ 131-134
Уроки присвячені поглибленню вивченого матеріалу. Вчитель добирає завдання, які, на його думку, будуть закріплювати знання з тих тем, де є прогалини в знаннях учнів.