Мета: повторити і закріпити матеріал, вивчений у першому семестрі; продовжити роботу над формуванням навичок списування з рукописного тексту; розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати їх словниковий запас; виховувати повагу до народних традицій.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Гра “Відлуння”
Учитель називає слова, а діти хором повторюють останній склад.
Свя-то, щедрівни-ки, колядни-ки, Різд-во, сні-жок, моро-зець, завірю-ха.
2. Гра “Склади слово”
Ка, зір – це склади!
Швидше
Жок, сні – це склади!
Швидше слово з них склади.
Лин, ка, я – це склади!
Швидше слово з них склади.
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Ознайомлення з робочим зошитом для письма № 2*
2. Робота в будиночку (с. 1)
– Порахуйте, скільки поверхів у будиночку.
– Назвіть букви, починаючи з верхнього поверху.
– Які звуки позначають ці букви?
– Хто чекає нас на порозі цього будиночка?
– Дайте ім’я котикові.
– Запишіть у віконечку над котиком початкову букву його клички.
3. Обведення сніговичків по пунктирах
4. Запис
5. Гра “Знайди родичів”
– З’єднайте лініями друковані і рукописні букви, малі і великі.
6. Робота над загадками
– Невеличкі дві хатинки,
В них м’які і теплі спинки.
По п’ять братиків малих
Заховались в хатках тих. (Рукавиці)
– Такі ж невеличкі,
Як і рукавички.
Я їх надіваю,
Як чоботи взуваю. (Шкарпетки)
7. Гра “Домалюй пару”
– Домалюйте пару рукавичці і шкарпетці.
Фізкультхвилинка
8. Порівняння букв Е-З
– Порівняйте букви Е і З.
– З яких елементів вони складаються?
(Е – складається з верхнього і нижнього лівих півовалів. З – складається з верхнього і нижнього правих півовалів.)
– Яка з букв поєднується з наступною буквою безвідривно?
Письмо буквосполучень.
9. Бесіда за сюжетним малюнком (с. 3)
Розгадування ребуса
– Розгляньте ребус. Розгадати його вам допоможе загадка.
– Стало біло навкруги –
Я розпушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди.
В дружбі з дітьми усіма.
Здогадались? Я – … (Зима).
– На які свята багата зима?
– Яке свято зображене на малюнку?
– Що несуть у руках діти?
– Куди вони йдуть?
10. Письмо слів
Учні наводять слова зима і зимонька, підкреслюють безвідривні поєднання. Називають спільну частину в словах, потім записують слова.
– Складіть речення зі словами зима і зимонька.
– Відгадайте загадку.
– Узимку він скрізь:
Хапає за ніс,
Малює щоки
І студить боки. (Мороз)
– Прочитайте слово-відгадку. Наведіть це слово в зошиті. Поясніть поєднання.
Пальчикова гімнастика “Ялинка”
Пальці обох рук переплести; долоні трохи підняти вгору, щоб переплетені пальці опустились униз, як гілки ялинки.
У ялинки – вниз гілки,
Листя гостре, як голки.
11. Наведення словосполучень
12. Складання речення зі слів
– Прочитайте слова.
– Складіть з них речення.
– Який знак стоїть у кінці речення?
– З якою інтонацією треба читати це речення?
Діти списують речення по слову.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Що повторювали на сьогоднішньому уроці?
– Що нового дізналися?
– Чи все вдалося згадати?
– Що ще хотіли б повторити?
____________________________
* Вашуленко О. В., Прищепа О. Ю. Зошит для письма. – Ч. 2. – К.: Видавничий дім “Освіта”, 2012. – 64 с.