УРОК 61
Тема. Знаходження довжини сторони прямокутника за даною площею і відомою стороною
Мета: пояснити правило знаходження довжини сторін прямокутника за відомою площею та стороною; вправляти у розв’язанні задач на спільну роботу; вдосконалювати навички усної лічби.
Обладнання: картки для усної лічби та індивідуальної роботи, таблиця умови задачі, предметні малюнки.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Гра “Мовчанка”
2. Обчислити.
2)
3. Усна гра “Комп’ютер”
4. Усні обчислення
– Довжина прямокутної ділянки 10 м, ширина – на 2 м коротша. Знайти площу цієї ділянки.
– Довжина прямокутника 10 м, ширина – 4 м. Знайти площу цього прямокутника.
– Площа квадрата 49 см2. Знайти довжину його сторони.
5. Робота за картками
Картка 1 (вищий рівень знань)
Прямокутник і квадрат мають однакову площу. Довжина прямокутника 12 см, а ширина – у 4 рази менша. Знайти сторону квадрата (під час розв’язання подумати, яке число при множенні само на себе дає число, що
Картка 2 (достатній рівень знань)
Площа ділянки 72 ари. 1/6 займає сад, а 1/3- город. Яку площу займають сад і город разом?
Картка (для решти учнів)
Побудувати прямокутник зі сторонами 4 см і 7 см. Знайти його периметр і площу
II. Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення вчителя за вправою № 508 (1)
2. Первинне закріплення за вправою № 508 (2)
3. Розв’язання задачі з логічним навантаженням № 511
24 : 2 = 12 (см)
12 – 4 = 8 (см)
8 : 2 = 4 (см)
4 + 4 = 8 (см)
8 – 4 = 32 (см2)
4. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Задача № 507
Фронтальне розв’язання за малюнками (бесіда про тварин: ламу й зебру) і таблицею (вчитель заповнює її на дошці поступово).
Загальна маса сіна на? днів | Маса сіна на 1 день | Кількість днів | Всього сіна |
7 | 14 кг | Зебрам | |
2 | 8 кг | Ламам |
2. Ділення іменованих чисел. Вправа № 510
3. Самостійна робота: завдання № 509
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 512, 513.