ІІ СЕМЕСТР
РОЗДІЛ V
Людина і географічна оболонка
Тема 2. Населення і природокористування
Урок 64. Біосфера. Географічна оболонка. людство на Землі (підсумковий урок)
Мета: скорегувати знання з вивчених тем; перевірити рівень знань з вивчених тем, уміння учнів користуватися атласами; виховувати географічне мислення.
Тип уроку: перевірки та коригування знань, умінь, навичок.
Обладнання: фізична карта світу, атласи, завдання за двома варіантами.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Мотивація
III. Перевірка
Варіант І
1. Найбільший природний комплекс Землі – це.
А) материки; б) океани; в) географічна оболонка; г) природна зона.
2. Найбільша кількість живих організмів на Землі знаходиться…
А) на великих глибинах океану;
Б) у верхніх шарах атмосфери;
В) у місцях зіткнення географічних оболонок;
Г) у верхніх шарах літосфери.
3. На земній кулі проживають представники таких основних рас.
4. До десятки найбільших за територією держав світу входять:
А) США; б) Аргентина; в) Україна; г) Грузія; д) Росія; е) Китай; є) Монголія; ж) Франція.
5.
А) Париж; б) Токіо; в) Київ; г) Мінськ; д) Вашингтон; е) Пекін; є) Джакарта.
6. Яка кількість населення Землі? Від чого залежить розміщення населення по планеті? Назвати території з найменшою і найбільшою густотою населення.
7. Що таке грунт? Які головні чинники формування грунтів? З яких частин він складається.
8. Показати вплив людини та її діяльності на природу.
Варіант ІІ
1. Біосфера сформувалась у межах таких оболонок Землі.
2. Найдавнішим заповідником України є.
А) Поліський; б) Дунайські плавні; в) Асканія-Нова.
3. Рівність людських рас довів:
А) Ератосфен; б) М. М. Миклухо-Маклай; в) В. І. Вернадський; г) В. В. Докучаєв.
4. До десятки найбільших держав світу за загальною чисельністю населення відносяться:
А) Росія; б) Китай; в) Німеччина; г) Казахстан; д) Індія; е) Україна; є) Білорусь; ж) Канада.
5. Назвати держави, столицями яких є:
А) Токіо; б) Москва; в) Київ; г) Мінськ; д) Вашингтон.
6. Показати взаємодію біосфери з іншими оболонками Землі.
7. У чому полягають відмінності людських рас? Де проживають представники основних рас?
8. Які причини виникнення екологічних проблем? Як їх можна розв’язати?
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
Опрацювати теми, за якими знання виявилися неповними і невпевненими.