КАПУСТА

Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

КАПУСТА

Капуста відома на території Європи та Азії із часів кам’яного й брон30вого віків. Вона завжди цінувалася як чудовий харчовий продукт і як лікарська рослина. За вмістом вітаміну С капуста не поступається цитрусовим, він зберігається при зимовому зберіганні, особливо багато його у квашеній капусті. У капусті також містяться вітаміни групи В, вітаміни РР, К, провітамін А Вона багата на пантотенову й фолієву кислоти, мінеральні речовини. Капуста

містить також фітонциди, що робить її ефективною допомогою в боротьбі з застудами. Капуста корисна при серцево-судинних і кишково-шлункових захворюваннях, особливо при запорах і геморої. Її призначають хворим на діабет, вона нормалізує жировий обмін. Капуста перешкоджає розвитку атеросклерозу, допомагає виведенню з організму надлишків рідини. У капусті міститься багато калію, тому вона корисна для людей із проблемами серця, захворюваннями нирок, порушеннями водно-сольового обміну. Сік свіжої білокачанної капусти допомагає при виразковій хворобі, гастриті, атонії кишечника, при кашлі й бронхітах.

Цей

чудовий і корисний овоч завдяки своїй невибагливості й високій урожайності розповсюджений на величезній території та є другою за значимістю городньою культурою після картоплі.

У капусти безліч модифікацій, різні різновиди капусти відрізняються один від одного як 30внішнім виглядом, так і смаковими якостями. Для вирощування на своєму городі рекомендується капуста білокачанна, червонокачанна, цвітна, брюссельська, савойська, кольрабі, броколі, пекінська.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


КАПУСТА - Рослинництво


КАПУСТА