Урок 31. МУЗИЧНИЙ ДОЩИК
Вступ
Калину українці здавна вважають символом душевної краси, радості і сімейного щастя! З давніх-давен вона згадується у народних казках, переказах, прислів’ях і приказках. Наприклад, є приказка: “Любуйся калиною, коли цвіте, а дитиною, коли росте”.
Крім того, про калину існує чимало віршів і гарних пісень. Сьогодні ми прослухаємо та почнемо розучування української народної пісні “Ой єсть в лісі калина”.
Демонстрація пісні “Ой єсть в лісі калина”
Розучування пісні “Ой єсть
Демонстрація пісні “Іди, іди, дощику”
Калина з давніх-давен надихає народ на створення різноманітних пісень. Ми знаємо, що природа сама є чудовим музикантом, адже в неї стільки інструментів: шум вітру, шелест листя, дзюркотіння води… Одним із таких музикантів є дощик. Як гарно він виконує ритм (відстукує довгі та короткі звуки).
Прослухайте і розпочніть вивчення української народної пісеньки “Іди, іди, дощику”.
Розучування пісні “Іди, іди, дощику”
Слухання. В. Косенко. “Дощик”
Для багатьох дощ під час спеки є справжнім другом. І це стосується
Прослухайте твір українського композитора Віктора Косенка “Дощик” і скажіть, які образи намалювала ваша уява під музику.
Аналіз прослуханого твору
У дощика буває різна музика: сумна, весела, дзвінка, голосна, тиха, бурхлива чи спокійна. Віктор Косенко уявляв дощик, який грає на фортепіано. Опишіть, який дощ Ви уявили.
Завдання
Хто є автором пісень “Ой єсть в лісі калина” та “Іди, іди, дощику”?
На якому музичному інструменті виконаний твір Віктора Косенка “Дощик”?
Підсумки уроку
Сьогодні на уроці ми познайомились із ще одним музикантом – дощиком, з українськими народними піснями “Ой єсть в лісі калина” та “Іди, іди, дощику”, а також прослухали музичний твір Віктора Косенка “Дощик”.