УРОК 129
Тема. Натуральний ряд чисел. Будова натурального ряду чисел у десятковій системі числення. Порівняння чисел
Мета: узагальнити знання учнів про будову натурального ряду чисел; удосконалювати вміння порівнювати числа й розв’язувати задачі.
ХІД УРОКУ
I. Аналіз контрольної роботи
II. Повторення вивченого матеріалу
1. Натуральний ряд чисел
2. Десяткова система числення
– Запис натуральних чисел за допомогою десяткової системи числення.
– У натуральному ряді немає останнього числа.
–
– Запис кожного числа є скороченим записом суми його розрядних доданків.
– Розряди і класи десяткової системи числення.
– Читання багатоцифрових чисел розбиванням їх записів на класи.
3. Порівняння натуральних чисел (загальний випадок)
– Залежно від знаходження їх у натуральному ряді чисел.
– За кількістю розрядів або величиною вищого розряду чисел.
III. Закріплення вивченого матеріалу
1. Назвати найменше натуральне число.
2. Назвати десять цифр, за допомогою яких можна записати будь-яке число десяткової системи числення.
3.
4. Записати число 98 342 у вигляді суми його розрядних доданків.
5. Назвати перший, другий і третій класи десяткової системи числення.
6. Прочитати числа: 743 548, 605 103, 500 100, 600 000 001.
7. Порівняти числа.
934 548 і 834
IV. Розвиток математичних умінь учнів
1. Виконати дії.
402 – 68
546 – 82
2 747 : 67
274 700 : 67
2. Із двох міст, відстань між якими 405 км, назустріч одне одному одночасно виїхали два автобуси. Вони зустрілись через 3 години. Швидкість першого автобуса 65 км/год. Знайти швидкість другого автобуса.
V. Підсумки уроку