59 Навіщо потрібні вибори?
Головним механізмом, що забезпечує процес функціонування системи соціального представництва, є вибори – демократичний спосіб здобуття влади, оновлення особового складу її органів та інститутів. За республіканського типу організації влади вона є справою народу. Громадяни, яким належить влада, періодично делегують її своїм представникам, щоб ті могли зосередити у суспільній владі різноманітні ідеї та домагання. В результаті виборів воля багатьох людей зосереджується, втілюється у волю представника або представницького
Вибори – це волевиявлення народу як суверенного, верховного суб’єкта влади та своєрідне опитування громадської думки. Це такий політичний інститут, який дає змогу індивідам та соціальним групам сформулювати свої вимоги, що відображують їхні інтереси, а також забезпечити підтримку тих політичних лідерів, чиї дії відповідають очікуванням більшості населення.
Одним з основних механізмів
Вибори – надійний засіб легітимації політичного режиму, оскільки під час виборчої кампанії населення з організовується не лише у політичні партії та блоки, а й у групи підтримки тих чи тих політичних сил. Вони також є засобом політичної соціалізації населення, адже загальне виборче право, використання засобів масової інформації для пропаганди передвиборчих програм партій та платформ кандидатів сприяють політичній освіті виборців, а відтак – зростанню рівня політичної свідомості громадян.