Навіщо потрібні вибори?

59 Навіщо потрібні вибори?

Головним механізмом, що забезпечує процес функціонування системи соціального представництва, є вибори – демократичний спосіб здобуття влади, оновлення особового складу її органів та інститутів. За республіканського типу організації влади вона є справою народу. Громадяни, яким належить влада, періодично делегують її своїм представникам, щоб ті могли зосередити у суспільній владі різноманітні ідеї та домагання. В результаті виборів воля багатьох людей зосереджується, втілюється у волю представника або представницького

органу – парламенту. Віддаючи на виборах свій голос за ту чи ту політичну партію або окремого депутата, громадяни укладають з ними своєрідну угоду про тимчасове передання їм своєї частки влади.

Вибори – це волевиявлення народу як суверенного, верховного суб’єкта влади та своєрідне опитування громадської думки. Це такий політичний інститут, який дає змогу індивідам та соціальним групам сформулювати свої вимоги, що відображують їхні інтереси, а також забезпечити підтримку тих політичних лідерів, чиї дії відповідають очікуванням більшості населення.

Одним з основних механізмів

розв’язання політичних конфліктів є голосування, у процесі якого відбувається мирна конкуренція інтересів різних суспільних груп.

Вибори – надійний засіб легітимації політичного режиму, оскільки під час виборчої кампанії населення з організовується не лише у політичні партії та блоки, а й у групи підтримки тих чи тих політичних сил. Вони також є засобом політичної соціалізації населення, адже загальне виборче право, використання засобів масової інформації для пропаганди передвиборчих програм партій та платформ кандидатів сприяють політичній освіті виборців, а відтак – зростанню рівня політичної свідомості громадян.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Навіщо потрібні вибори? - Довідник з політології


Навіщо потрібні вибори?