УРОК 25
Тема. Нумерація шестицифрових чисел. Розкладання чисел на розрядні доданки
Мета: вправляти учнів у читанні, запису шестицифрових чисел; перевірити знання з теми “П’ятицифрові числа”; вдосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: картка для тематичного опитування.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Тематичне опитування
Варіант I | Варіант II |
1. Записати цифрами числа: шість тисяч вісімсот сорок п’ять; десять 2. Записати “сусідів” числа 80 000 | 1. Записати цифрами числа: п’ять тисяч сто двадцять сім; сімдесят тисяч шістсот; тридцять тисяч сорок шість; дванадцять тисяч триста один; сімдесят дві тисячі. 2. Записати “сусідів” числа 70 000 |
3. Порівняти. 37 480 і 37 408 5 050 і 50 050 23 019 і 23 910 60 090 і 60 900 | 3. Порівняти. 47 360 і 47 036 4 040 і 40 040 32 020 і 32 200 60 070 і 67 000 |
4. Виконати ділення. 621 : 3, 912 : 73 | 4. Виконати ділення. 618 : 3, 292 : 73 |
5. Довжина відрізка 12 см. Відрізали 1/4 частину. Скільки сантиметрів відрізка відрізали? | 5. Розв’язати задачу. Довжина смужки 24 см. Наталя відрізала на закладку 1/6 частину. Скільки сантиметрів смужки відрізала Наталя на закладку? |
6. Знайти значення виразу. (840 – 359 – 2) + 292 : 73 | 6. Знайти значення виразу. (540 – 387) – 8 – 816 : 16 |
7. На трьох лялькових виставах побувало 786 дітей. Першу виставу подивились 225 дітей, другу – на 38 дітей менше. Скільки дітей подивилось третю виставу? | 7. За три дні в бібліотеці побувало 900 учнів. Першого дня було 457 учнів, другого дня – на 123 учні менше. Скільки учнів побувало в бібліотеці третього дня? |
8. Знайти 1/5 від 1 м; 1/4- від 1 кг | 8. Знайти 1/2 від 1 дм; 1/5 від 1 кг |
2. Фізкультхвилинка
II. Розвиток математичних умінь учнів
1. Усне виконання завдань № 213, 214 з коментуванням
2. Порівняння чисел (№ 215)
3. Розкласти числа на розрядні доданки (самостійна робота із взаємоперевіркою). Приклади № 216
4. Робота над задачею № 217 (самостійне розв’язання задачі; на дошці – короткий запис задачі)
5. Диференційована робота над задачею № 218
– Учні з високим рівнем знань – самостійне розв’язання.
– Учні з достатнім рівнем знань – розв’язання за поданим планом.
1) Скільки кілограмів персиків було в ящиках по 10 кг?
2) Скільки кілограмів персиків було в ящиках по 15 кг?
3) Скільки було ящиків по 15 кг?
– Учні з середнім та початковим рівнем знань – розв’язання задачі під керівництвом учителя.
III. Підсумки уроку
IV. Домашнє завдання
№ 219, 220.