ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10
Урок 53. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКАМИ
Мета: закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 2; вчити учнів доповнювати рівності і нерівності; вправляти у складанні і розв’язуванні задач за малюнками; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати старанність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Веселі задачі
– Киця й котик залюбки
Випікали
Киця з тіста 5 зліпила,
Котик теж із снігу 5.
Скільки всіх, малеча мила,
Пиріжків вони з’їдять? (Усього пиріжків 10, але з’їдять лише 5 – із тіста)
– У саду до годівниці
Прилетіли три синиці.
Потім ще чотири птиці.
Скільки птиць на годівниці? (7)
2. Гра “Ланцюжок”
3. Гра “Знайди пару”
6 – це 4 і…; 2 – це 1 і…; 7 – це 5 і…; 8 – це 3 і…; 9 – це 8 і…
4. Робота над задачами
– Катя зібрала 5 яблук і 1 грушу. Скільки фруктів зібрала Катя?
– Катя разом зібрала 6 штук яблук і груш. Одна
– На березі сиділо 8 сорок. Дві сороки полетіло. Скільки сорок залишилося на березі?
– На тарілці лежало 10 тістечок. Прибігли діти і всі тістечка з’їли. Скільки тістечок залишилося на тарілці?
5. Робота за індивідуальними картками
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 60)
Завдання 1
– Розгляньте малюнок. Що у мішку Діда Мороза? Скільки подарунків? Скільки звірят?
– Всі подарунки під номерами. Хто із звіряток який подарунок отримає? Який подарунок залишиться?
Завдання 2
– Розв’яжіть кругові приклади.
Завдання 3
– Порівняємо вираз і число.
– Скільки буде 4 – 1 – 1? (2).
– Ми бачимо, що 2 = 2. Ставимо знак “дорівнює”.
– Скільки буде 5 + 1? (6). Ми бачимо, що необхідно порівняти 6 і 7.
– Який знак поставимо? (Менше)
– Чому? (Тому що 6 менше 7.)
– Отже, 5 + 1 < 7.
– Скільки буде 5 + 2? (7). Ми бачимо, що необхідно порівняти 7 і 6.
– Який знак поставимо? (Більше)
– Чому? (Тому що 7 більше 6.)
– Отже, 5 + 2 > 6.
Завдання 4
– Скільки ялинкових прикрас було на ялинці? Скільки ялинкових прикрас повісили діти?
– Складіть задачу за малюнком і розв’яжіть її.
– Скільки ялинкових прикрас висіло на ялинці? Скільки ялинкових прикрас упало?
– Складіть задачу за малюнком і розв’яжіть її.
Завдання 5
– Складіть задачі за рівностями. (По 2 види: збільшити – зменшити, сума – остача).
Завдання 6
– Доповніть нерівності. (Розглянути різні варіанти рішення у першій і другій нерівності.)
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Самостійна робота
7 + 1 * 9
10 – 1 * 6
5 + 1 * 6
2. Задача на кмітливість
Петрик читає швидше за Мишка, а Мишко – швидше за Дмитрика. Чи зможе Петрик читати швидше за Дмитрика? (Так)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Ми рахували?
– Ми писали?
– Ми задачі розв’язували?