Сад і город (енциклопедія)
ОБРІЗАННЯ І ФОРМУВАННЯ ПЕРСИКА
У персика крону формують чашоподібну або покращену чашоподібну. Обрізання персика проводиться інакше, ніж обрізання інших кісточкових. Так, наприклад, щороку і в молодих, і в плодоносних садах проводять сильне вкорочування приростів. Формування чашоподібної крони роблять так само, як у яблуні.
Обрізання персиків проводять завжди перед цвітінням. Оглядають плодові бруньки, оцінюють їхній стан після зимівлі. Спочатку проріджують скелетне гілля, залишають кращі паростки
Якщо паросток ослаблений, то його укорочують на 4- 6 груп плодових бруньок, а якщо ж він сильний, то залишають 10- 12 груп плодових бруньок.
Пагони, не залишені для плодоносіння, укорочують на заміщення, залишаючи біля їхньої основи 2-3 вегетативні
Наступного року сильні прирости, зазвичай верхні, укорочують на плодоносіння. Слабкі нижні ж укорочують на заміщення, а гілки, які відплодоносили торік, повністю видаляють.
Старі дерева сильно омолоджують. Скелетне та напівскелетне гілля повністю видаляють, залишаючи однолітній приріст, з якого формують нову крону.
Якщо персики вирощують зі штучним зрошенням, використовують довге обрізання на плодоносіння. На основних гілках залишають довгі змішані пагони до 50-70 см, щоб відстань між ними була не менше 15-20 см. Коли на гілках з’являються плоди, під їхньою вагою паростки нахиляються, утворюючи дугу, з верхньої частини якої з’являються нові сильні пагони. Наступного року перед цвітінням частину гілля, що плодоносило торік, обрізають, а паростки залишають на плодоносіння.
Після досягнення деревом 14-16-літнього, а в теплому кліматі 15-20-літнього віку основні гілки перестають плодоносити, оголюються. Щоб плодоносіння не зосереджувалося тільки у верхній частині крони, старі дерева омолоджують на 4-5-літню деревину.