УРОК 14. ОКЕАНИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 6 “СКЛАДАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПОРІВНЯЛЬНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДВОХ ОКЕАНІВ”.
УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Навчальна мета: узагальнення та систематизація знань учнів за вивченими темами; вдосконалення навичок та вмінь роботи з картами атласа; визначення рівня засвоєння учнями навчального матеріалу.
Обладнання: атласи, підручники, зошити для практичних робіт з друкованою основою.
Тип уроку: урок узагальнення, оцінювання навчальних досягнень учнів.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний
II. Оголошення мети й завдань уроку
III. Актуалізація опорниз знань
– Назвіть основні складові Світового океану.
– За яким планом ми характеризували океан?
– Чим зумовлені особливості природи окремих океанів?
ІV. Виконання завдань практичної роботи
І-ІІ рівень
1. Скласти комплексну порівняльну характеристику двох океанів” (за варіантами І – Тихий та Індійський океани, ІІ – Атлантичний і Тихий океани, ІІІ – Тихий та Північний Льодовитий океани, ІV – Атлантичний та Північний Льодовитий океани, V – Індійський та Північний Льодовитий океани, VІ –
План характеристики |
Розміри, млн. км2 |
Положення відносно екватора та нульового меридіана |
Які материки омиває |
Найбільші острови |
Найбільші моря |
Найбільші затоки |
Протоки, які з’єднують з іншими океанами |
Особливості рельєфу дна |
Середня глибина, м |
Максимальна глибина, м |
Кліматичні пояси, у яких розташований океан |
Середня температура поверхневих вод |
Середня солоність поверхневих вод, %0 |
Найбільші течії |
Представники тваринного і рослинного світу |
Види господарської діяльності в океані |
III рівень
2. Проаналізуйте опрацьований матеріал: знайдіть ознаки подібності та відмінності.
IV рівень
3. Поясніть, чим зумовлені ознаки подібності та відмінності в природі океанів.
V. Підсумок уроку
VІ. Домашнє завдання
– Повторити параграфи…
– Підготувати шаблон контуру Африки з щільного паперу.