ОПИСУЄМО ПРЕДМЕТ

Мета: вчити учнів описувати предмет; удосконалювати навички письма під диктовку складів, слів, словосполучень, невеликих речень, списування з друкованого та рукописного шрифтів; розвивати зв’язне мовлення; розширювати словниковий запас; виховувати любов до тварин.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Повідомлення теми та мети уроку

2. Мовні ігри

1) Гра “Продовж речення”.

Мокрий, як… (хлющ).

Терпкий, як… (терен).

Добрий, як… (мама).

Солодкий, як… (мед).

Колючий,

як… (їжак).

Хитра, як… (лисиця).

Полохливий, як… (заєць).

Голодний, як… (вовк).

Працьовита, як… (бджілка).

2) Гра “Звуки – букви”.

Робота проводиться в парах. Один учень вимовляє звук, другий – називає букву, якою цей звук позначається. (Наприклад: [л] – “ел”, [р] – “ер”…)

3. Повторення правил сидіння за партою під час письма

4. Закріплення навичок письма вивчених букв

Письмо малих букв, які мають овал і допоміжні елементи: о, а, б, ю, ф.

5. Словникова робота

Ім’я, їжак, кватирка, Київ.

III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 101)

1. Підготовка

руки до письма, виконання каліграфічних вправ

Завдання 1

– Напишіть каліграфічно:

Мій пухнастий котик Мурчик.

2. Пропедевтика української мови

– Клички тварин пишуться з великої букви.

3. Мовленнєва діяльність

Завдання 2

– Із віршів і загадок про котика виберіть і прочитайте слова, якими описано котика.

– Відгадайте загадку.

– Має гарні жовті вічка

Й фіолетову спідничку.

Запах ніжний і духмяний

Наповняє ліс весняний. (Фіалка)

– Складіть опис фіалки.

4. Виконання письмових вправ

Завдання 3

– Доберіть і запишіть за зразком 1-2 ознаки до поданих слів.

Зразок. Шерсть (яка?) руденька, гладенька.

Шерсть, лапки, хвостик, мордочка, вушка, очі, вуса.

Завдання 4

– Усно доповніть речення.

Котик любить спати на сонечку… Їсть котик…

Завдання 5

– Запишіть, які ви знаєте клички котів.

– Поміркуйте, чому цих котиків звуть Рудик, Пушок, Сірко.

Фізкультхвилинка

IV. ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра “Добери слово-родич”

– Поміркуйте і доберіть слова-родичі. (Слова-родичі мають спільну частину, однакову за значенням.)

Хвороба, …, …, …

2. Гра “Перенос”

– Запишіть слова, поділяючи їх для переносу.

Альбом, письмо, пальто, майка, чайка, чайник, чай.

3. Письмо під диктовку слів, речень

Море, вінок, Олена, газета, день.

Ми вчимо рідну мову. Наша мова чудова.

4. Списування з друкованого шрифту

МУРКА

У нашої Мурки пухнастий хвостик. Лапки чорненькі. Вуса в Мурки довгі. Вона любить гратися клубочком з ниток. Часто Мурка заплющує очі і тихо муркоче.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

– Чого навчалися на уроці?

– Як слід ставитися до домашніх улюбленців?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


ОПИСУЄМО ПРЕДМЕТ - Плани-конспекти уроків по українській мові


ОПИСУЄМО ПРЕДМЕТ