Зустріч 61. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПРИРОДУ СВОЄЇ БАТЬКІВЩИНИ – УКРАЇНИ
Мета: перевірити знання учнів за вивченим розділом; розвивати мовлення, мислення; виховувати інтерес до географічних знань.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
II. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 175)
Учні працюють за завданнями підручника.
2. Тематичне оцінювання “Природні зони України”
1 варіант
I рівень
Дайте правильну відповідь.
1. У якій природній зоні міститься
А) Мішаних лісів;
Б) лісостепу;
В) степу.
2. У якій природній зоні міститься Київ – столиця нашої держави?
А) Мішаних лісів;
Б) лісостепу;
В) степу.
3. Де знаходиться зона мішаних лісів?
А) На сході України;
В) на півдні України.
Б) на півночі України;
Дайте відповідь “так” чи “ні”.
4. У зоні мішаних лісів створено Поліський заповідник,
А) Так;
Б) ні.
5. Ковила – типова рослина для зони мішаних лісів,
А) Так;
Б) ні.
6. У степу мешкає пелікан.
А) Так;
Б) ні.
7. У степу росте горобина.
А) Так;
Б) ні.
8. У Поліссі
А) Так;
Б) ні.
II рівень
9. Продовжіть ланцюжок.
Конвалія, копитняк, … Дятел, рись, …
(Зубр, сон-трава, пінгвін)
Дайте правильну відповідь.
10. Підкресліть назви тварин, які мешкають у Карпатах.
Кіт лісовий, дуб, полоз леопардовий, щука, ведмідь бурий.
11. Які форми земної поверхні є в степовій зоні?
А) Рівнини, горби;
Б) рівнини, горби, яри, балки.
12. Підкресліть, які природні зони є на території України.
Мішані ліси, лісостеп, тайга, тундра, степ.
13. Побудуйте ланцюг живлення.
Хом’як, ковила, орел.
III рівень
14. Знайдіть помилки. Запишіть кожне речення правильно.
У степу ростуть дуб, граб, береза, сосна, липа.
У степу багатший тваринний світ, ніж у лісі.
15. Пронумеруйте, у якій послідовності розташовані природні зони України з півночі на південь.
( ) Південний берег Криму;
( ) зона степу;
( ) зона лісостепу;
( ) зона мішаних лісів.
2 варіант
І рівень
Дайте правильну відповідь.
1. Зону мішаних лісів ще називають:
А) українське Полісся;
В) українські степи.
Б) українське Поділля;
2. На Поліссі найпоширеніші:
А) хвойні ліси;
Б) листяні ліси;
В) мішані ліси.
3. Які заповідники створені в степовій зоні?
А) Асканія-Нова, Медобори;
Б) Асканія-Нова, Український степовий.
Дайте відповідь “так” чи “ні”.
4. У зоні мішаних лісів ростуть бамбук, пальма, кипарис,
А) Так;
Б) ні.
5. На Поліссі виготовляють багато речей з деревини,
А) Так;
Б) ні.
6. У мішаних лісах мало грибів.
А) Так;
Б) ні.
7. Річки й озера мішаних лісів не багаті на рибу,
А) Так;
Б) ні.
8. Одеса знаходиться в зоні степів.
А) Так;
Б) ні.
II рівень
9. Продовжіть ланцюжок.
Дрофа, перепілка, … Ковила, мак, … (Орел, полин, ясен)
Дайте правильну відповідь.
10. Природні зони – це:
А) теплові пояси Землі;
Б) ділянки земної поверхні з однаковою природою.
11. Які заповідники створені в лісостепу?
А) Асканія-Нова, Український степовий;
Б) Канівський, Медобори, Розточчя.
12. Підкресліть назви рослин, що є у Карпатах.
Ковила, ялиця, куниця, смерека, модрина, гадюка степова.
13. Побудуйте ланцюг живлення.
Тушканчик, полин, орел.
III рівень
14. Знайдіть помилки. Запишіть кожне речення правильно.
Зона степів займає Північну частину України.
У зоні мішаних лісів випадає мало дощів, часті посухи.
15. Пронумеруйте, у якій послідовності розташовані природні зони України з півночі на південь.
( ) Зона лісостепу;
( ) Південний берег Криму;
( ) зона степу;
( ) зона мішаних лісів.
III. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
– Чи вдалося успішно впоратися з усіма тестовими завданнями?
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 175.