Зустріч 66. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ТІЛА Й РЕЧОВИНИ?
Мета: перевірити знання учнів за вивченим розділом; розвивати пам’ять, мислення; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Відповіді на запитання рубрики (Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу” (с. 190)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 797)
Учні працюють за завданнями підручника.
2.
3. Тематичне оцінювання за розділом “Тіла та речовини”
І рівень
Дайте правильну відповідь.
1. Усі речовини складаються із:
А) молекул;
Б) тіл;
В) кристалів.
2. У рідких тілах молекули рухаються:
А) швидко;
Б) дуже швидко;
В) повільно.
Дайте відповідь “так” чи “ні”.
3. Природа дає все, що потрібно людям для життя,
А) Так;
Б) ні.
4. Природний газ – це рідке тіло.
А) Так;
Б) ні.
5. Яке з наведених понять позначає фізичну величину?
А) Сталь;
Б) метр;
В) лінійка;
Г) температура.
6. Яке з наведених слів позначає
А) Сталь;
Б) метр;
В) лінійка;
Г) температура.
7. Що належить до природи? Підкресліть.
Місяць, вітер, парта, морозиво, кукурудза, береза, кит.
8. Доповніть речення.
______ тіла зберігають свою форму.
(Тверді, рідкі, газоподібні)
II рівень
9. Позначте стрілками, які слова другого стовпчика відповідають кожному слову першого стовпчика.
Тверде тіло Рідке тіло | Крапля олії Повітря |
Цукор | |
Газоподібне тіло | Сік Вітер Срібна монета |
10. Продовжіть “ланцюжок”.
Заєць, метелик, карась, _______.
11. Позначте слова, що позначають речовини.
А) Зошит;
Б) вода;
В) бензин;
Г) ручка.
12. Позначте поняття, що позначають фізичні тіла.
А) Віск;
Б) птах;
В) порцеляна;
Г) чашка.
13. Позначте стрілкою, будову якої речовини позначено на малюнках.
Рідка Тверда Газоподібна
III рівень
14. Що “зайве” у кожному рядку? Підкресліть.
Соняшник, сонце, білка, синиця, суниця.
Земля, вода, небо, літак, дощ.
Вода, олія, повітря, молоко, сік.
15. Визначте ціну поділки термометра і його показання.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
– Чи вдалося впоратися з усіма завданнями перевірної роботи?
Примітка. Зустріч 67 “Природознавча вікторина” вчитель проводить на власний розсуд.