5 КЛАС
Тема 3. Музичні образи в літературних творах
Урок 16
Тема уроку. Підведення підсумків щодо знань і вмінь учнів, набутих під час вивчення даної теми
Мета уроку: розширювати уявлення учнів про музичні жанри, формувати вокально-хорові навички, музично-ритмічний слух, домагатися виразності виконання пісень, виховувати інтерес, любов до музики, формувати естетичні смаки.
Тип уроку: урок-гра.
Хід уроку
1. Оголошую тему уроку.
Музичне вітання.
2. Пояснюю умови гри: у грі беруть участь усі учні класу
– Отже, розпочинаємо гру.
Тур І – “Музикознавчий”
Демонструю фрагменти музичних творів і ставлю перед дітьми завдання: назвати автора і назву твору. (На дошці портрети композиторів).
1. М. Лисенко. Кантата “Радуйся, ниво неполитая”.
2. В. Попадюк. “Вівчарські награвання”.
3.
4. В. Моцарт. Фантазія ре мінор.
5. Р. Роджерс. Музика з кінофільму “Звуки музики”.
Тур II – “Теоретичний”
1. Назвіть засоби музичної виразності.
2. Що таке ритм, темп?
3. Що таке звукоряд?
4. Такт, затакт.
5. Метр, розмір.
6. Що таке гама, тонічний тризвук?
7. Що таке динаміка?
8. Назвати долі в дводольному розмірі.
9. Поясніть будову мажорної гами.
10. Які динамічні відтінки вам відомі?
Тур III – “Біографічний”
1. Які ви знаєте жанри українських народних пісень?
2. Назвіть пісні, які відносяться до зимового періоду.
3. Яка різниця між авторською і народною піснею?
4. У якій народній казці основним персонажем є музичний інструмент?
5. 3 яким твором поєднане оповідання І. Паустовського “Старий кухар”?
6. У якій казці сила музики перемогла злих звірів?
7. Скільки інструментів звучало у квартеті?
8. Які персонажі у байці І Крилова виконували “квартет”?
Тур IV – “Вокальний”
1. Здійснюю розспівку.
2. Ставлю завдання цього туру: пригадати улюблені пісні, які вивчалися впродовж семестру і виконати їх біля дошки (достатньо куплет і приспів), а також виконання колядок та щедрівок, які діти мали підготувати на домашнє завдання.
3. Підведення підсумків та оцінювання.