УРОК 93
Тема. Письмове ділення з остачею трицифрових чисел на круглі десятки
Мета: пояснити учням письмове ділення з остачею трицифрових чисел на круглі десятки; формувати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення, розв’язувати рівняння.
Обладнання: картки для усної лічби, таблиця “Ділення з остачею”.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
Усні обчислення
1. Вказати стрілкою маршрут від найменшої відповіді до найбільшої.
2. З’єднати стрілками приклади
3. Завдання для опитування
– Скільки становить 2/6 год.? 3/4 хв.? 3/100 кг? 5/100 ц?
– У Олі є 1 грн. На 3/5 вона купила 4 однакові гумки. Скільки коштує 1 гумка?
– З якою швидкістю повз равлик, якщо за 2 години він проповз 8 метрів?
II. Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення вчителя
– Число 260 на 50 порівну поділити не можна. Найближче до числа 260 є число 250. Поділимо 250 на 50, буде 5. У нас залишилось число 10, воно менше числа, на яке ми ділили. Отже, 260 : 50 = 5 (ост. 10).
Поділимо інакше число 294 на 40. Будемо ділити 294 на добуток чисел 4 і 10.
294
Тепер виконаємо дію ділення у стовпчик.
2. Пояснення учнями ділення з остачею у вправах № 764, 765
3. Коментоване розв’язання прикладів № 766 (два приклади – з коментуванням, решту – самостійно)
4. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Задача № 768 (після короткого запису умови розв’язати самостійно)
2. Задача № 769 (колективно)
3. Розв’язання рівнянь № 767 (самостійно)
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 770, 771.
УРОК 94
На уроці вчитель відпрацьовує в учнів навички ділення з остачею трицифрових чисел на круглі десятки за вправами № 773-779.