ПОЛЕЗАХИСНІ ЛІСОСМУГИ

ПОЛЕЗАХИСНІ ЛІСОСМУГИ – штучні лісонасадження вздовж полів у вигляді смуг. Вони захищають поля від суховіїв, сприяють рівномірному розподілу снігу на поверхні, сприятливо впливають на грунт. Лісосмугами оточують також виноградники й сади.

П. л. розміщають, як правило, у двох взаємно перпендикулярних напрямках: основні смуги розташовують упоперек основних суховійних вітрів на відстані від 250 до 650 м одна від одної, поперечні – від 1,5 до 2 км.

У П. л. входять основні й супутні породи чагарникових рослин. Оскільки дерева й чагарники П. л. є медоносами, то є для бджіл доброю кормовою базою. П. л., як правило, складають ранньовесняні медоноси – клен, верба, смородина; весняні й ранньолітні – абрикос, яблуня, груша, акація біла й жовта, обліпиха, різновиди клена, жимолость й ін.; літні – липа, гледичія, лох й ін.

Значне місце в П. л. займають породи дерев, які дають бджолам пилок: дуб, тополя, ліщина, береза й ін. Уздовж полів і в самих П. л. є різнотрав’я, яке також дає бджолам пилок і нектар.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


ПОЛЕЗАХИСНІ ЛІСОСМУГИ - Бджільництво


ПОЛЕЗАХИСНІ ЛІСОСМУГИ