ПОВІТРЯ – СУМІШ ГАЗІВ – КИСЕНЬ

Хімія – універсальний довідник

КИСЕНЬ

ПОВІТРЯ – СУМІШ ГАЗІВ

Основні складові частини повітря можна розділити на три групи: постійні, змінні та випадкові.

До перших, постійних, компонентів належать азот (78% за об’ємом), кисень (21% за об’ємом), аргон та інші інертні гази (близько 1%). Вміст цих речовин практично сталий у будь-якій порції сухого повітря (незалежно від місця відбору цієї порції).

Другу групу складають вуглекислий газ (0,02 – 0,04% за об’ємом) і водяна пара (до 3%). Коливання вмісту водяної пари пояснення не

потребують. Непостійна концентрація вуглекислого газу зумовлена нерівномірністю його поглинання з повітря рослинністю залежно від інтенсивності цієї рослинності, пори року, доби і т. д., а також роботою різних виробничих підприємств, які щорічно спалюють мільярди тонн карбоновмісних речовин (вугілля, нафта, дрова, газ і т. д.).

Поява у повітрі випадкових речовин цілком зумовлена місцевими причинами. Це можуть бути природні явища, наприклад, діяльність вулканів, що викидають в атмосферу пил, сполуки, які містять Сульфур та інші речовини; грози, що призводять до утворення в повітрі оксидів нітрогену тощо.

Але

основним джерелом випадкових домішок, у переважній більшості шкідливих для навколишнього середовища, у наш час стали об’єкти виробничої діяльності людини. Насамперед це металургійні, хімічні, цементні й інші заводи, теплові електростанції, гірничодобувна промисловість, транспорт.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ПОВІТРЯ – СУМІШ ГАЗІВ – КИСЕНЬ - Довідник з хімії


ПОВІТРЯ – СУМІШ ГАЗІВ – КИСЕНЬ