Припинення шлюбу

Частина четверта ОСНОВИ ПРИВАТНОГО ПРАВА УКРАЇНИ

§ 25. Сімейне право. Житлове право

2. Припинення шлюбу.

На жаль, в Україні, як і в інших країнах, досить багато шлюбів розпадається внаслідок різних причин. Законодавство передбачає порядок припинення шлюбу. Шлюб може бути припинений у де­кількох випадках, при цьому реєстрація розлучення провадиться або судом, або органами реєстрації актів цивільного стану.

 Припинення шлюбу

Якщо подружжя дійшло згоди щодо припинення шлюбу і в нього немає неповнолітніх дітей, то чоловік

і дружина звертаються із спільною заявою до органу реєстрації актів цивільного стану, який і приймає відповідне рішення. Також орган реєстрації актів цивільного стану приймає рішення про припинення шлюбу за заявою одного з подружжя, якщо інший визнаний безвісно відсутнім, недієздатним або засуджений до позбавлення волі строком не менше аніж три роки.

Якщо ініціатива належить лише одному з подружжя, а також як­що в подружжя є неповнолітні діти, рішення про припинення шлюбу має право прийняти лише суд, адже за наявності дітей необхідно визначити їхню подальшу долю – де вони житимуть, як будуть

забезпечені. Розглядаючи питання про припинення шлюбу, суд зобов’язаний вжити заходів для примирення подружжя.

Іноді шлюб укладають із порушенням установлених правил і норм. Наприклад, щоб отримати право на житло, хлопець бере шлюб із дівчиною, яка має квартиру, але після одруження не живе з нею. Або ж, беручи шлюб, жінка підробляє паспорт і приховує наявність у неї чо­ловіка – тобто порушує правила укладання шлюбу. Як бути в цьому випадку? В окремих випадках шлюб може бути визнаний недійсним.

Сімейний кодекс України передбачає декілька підстав визнання шлюбу недійсним і різні шляхи прийняття рішення в цих ситуаціях. Проаналізуйте подану схему й висловіть припущення, чому передбачено різні шляхи визнання шлюбу недійсним за різними підставами.

 Припинення шлюбу


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Припинення шлюбу - Правознавство


Припинення шлюбу