РЕГУЛЮВАННЯ ЛЬОТКА – залежить від пори року й сили сім’ї: чим холодніше й слабкіша сім’я, тим меншою роблять льоткову щілину.
Відразу ж після весняного обльоту бджіл льоток звужують до 1-3 см. У міру потепління й росту сім’ї отвір льотка збільшують.
Наприкінці весни – початку літа, коли в гніздах знаходиться велика кількість розплоду, льоток розширюють до 25-30 см. У сильну спеку льоток відкривають повністю. У міру скорочення узятку в природі льоток необхідно прикривати настільки, щоб не викликати на пасіці бджолине злодійство,
Деякі конструкції вуликів передбачають не тільки нижній, але й верхній льоток. Навесні, наприклад, нижній льоток закривають повністю, а верхній залишають відкритим. Верхній льоток бджоли краще охороняють від бджіл-злодійок, крім того, у гніздо не надходить холодне повітря, що дуже важливо для розплоду. Улітку ж відкриті нижній і верхній льотки поліпшують вентиляцію гнізда.
Восени льоток знову скорочують. Узимку залишають відкритими верхні льотки, нижні закривають. У вуликах із сильними сім’ями нижні льотки залишають відкритими й на них установлюють льоткові загороджувачі, щоб через отвір у гніздо бджіл не проникнули миші.