ЩЕПЛЕННЯ РОЮ

ЩЕПЛЕННЯ РОЮ – місце, де осів рій після виходу з вулика. Готуючись до роїння, бджолосім’я обмежує яйцекладку матки й вирощування розплоду, припиняє будівництво стільників, різко знижує збір нектару й пилку. Не зайняті роботою бджоли гронами купчаться на рамках. При роїнні бджоли стрімко вилітають із вулика та кружляють над ним, поки до них не приєднується матка. Через якийсь час рій прищеплюється на який-небудь високий предмет, переважно в притінку з підвітряного боку.

Основна маса роїв, в основному зі старими матками, виходить із 10-ї

до 14-ї год, з молодими – у різний час. Із плодовими матками бджолосім’ї рояться недовго та прищеплюються де-небудь невисоко, а з неплодовими літають довго й часто прищеплюються на вершинах дерев. Зльоти роїв частіше спостерігаються з молодими матками. Вихід рою можуть затримати несприятливі метеорологічні умови. Рій повернеться у вулик, якщо з якихось причин затримався вихід матки або вона загинула.

Трапляється й таке, що рояться кілька сімей одночасно й рої прищеплюються один до одного. Таке об’єднання називають “звальним” роєм.

Рій, який вийшов із вулика, деякий час сидить на дереві або привої, а потім знімається й залишає територію пасіки. Щоб не втратити назавжди бджолину сім’ю, потрібно зняти рій, поки він знаходиться на території пасіки.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


ЩЕПЛЕННЯ РОЮ - Бджільництво


ЩЕПЛЕННЯ РОЮ