СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ
УРОК 4 Що належить до неживої природи?
Тема. Що належить до неживої природи?
Мета: розповісти учням, що належить до неживої природи; вчити називати об’єкти неживої природи; розвивати пізнавальну активність учнів; виховувати інтерес до пізнання природи.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
– Які загадки про неживу природу ви знаєте?
– Сьогодні на уроді ви більше дізнаєтесь про об’єкти неживої природи.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1.
– Запам’ятайте нові слова! Усі предмети можна називати науковими термінами – об’єктами, або тілами.
– Роздивіться фотографії на с. 12 і розкажіть, що на них зображено.
– Що належить до природи? А що – ні?
– Хмари, повітря, вода, земля, каміння, пісок є об’єктами неживої природи.
– Наведіть свої приклади об’єктів неживої природи.
– Роздивіться фотографії на с. 13 угорі і розкажіть, що на них зображено.
– Що можна побачити на небі вдень? А вночі?
– Ми живемо на планеті Земля. Навколо Землі обертається її супутник
Небесні тіла – де Сонце, Місяць, зорі, планети.
Вони також належать до неживої природи.
– На якій планеті ми живемо?
– Який супутник у Землі?
– Як обертається Земля?
– Як обертається Місяць?
– Які ви знаєте небесні тіла?
– До якої природи вони належать?
– Відгадайте загадку.
Темно-синє полотно,
Золоте на нім зерно.
Сплять у ліжечках малята,
Їм підморгують зернята.(Небо, зорі)
– До якої природи належать відгадки?
Завдання для друга природи
– Пригадайте казки про Сонце, Місяць і зорі або інші об’єкти неживої природи.
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Розв’язування логічних завдань “Що зайве? Чому?”
– Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, качка.
– Дуб, камінь, Сонце, повітря.
– Вітер, річка, білка, веселка, дощ.
– Яка буває природа? (Жива і нежива)
2. Гра “Я знаю три об’єкти неживої природи”
– Наведіть три приклади тіл неживої природи.
V. Підсумок уроку
– Що нового ви дізналися на уроці?
– Як науковці називають усі предмети?
– Наведіть приклади тіл неживої природи.
Додаток до уроку 4
Гра “Що “зайве”?”
– Розгляньте малюнки. Який малюнок “зайвий”? Чому? (Лопата “зайва”, оскільки це – виріб людини, а решта – об’єкти природи.)
Розв’язування логічних завдань “Що “зайве”? Чому?”
– Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, карта.
– Дуб, камінь, Сонце, повітря.
– Вітер, річка, білка, веселка, дощ.
– Вовк, лисиця, лікар, чашка, комар.
– Якою буває природа? (Живою і неживою)
– Назвіть ознаки живої та неживої природи.
– Як взаємопов’язані жива і нежива природа?