УРОК 16
Тема. Утворення й читання будь-яких чотирицифрових чисел. Розкладання чисел на розрядні доданки. Види кутів
Мета: розглянути запис чотирицифрових чисел в нумераційній таблиці; формувати вміння учнів читати чотирицифрові числа; розкладати їх на розрядні доданки; уточнити поняття периметр многокутника; ознайомити з видами кутів.
Обладнання: картки для усної лічби, нумераційна таблиця, таблиця “Види кутів”.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1) Скласти
2) Підкреслити числа, що є відповідями прикладів № 126.
184, 536, 538, 749, 12, 21, 32, 39, 3, 55, 54.
2. Усна лічба
Розшифруйте назву пташки, що живе в українських лісах.
Слово: зяблик.
3. Робота за картками
Картка 1
1) До санаторію приїхало 98 дівчат і 82 хлопці. Скільки потрібно столів, якщо за один стіл сідає 6 осіб?
2) 840 + 540 : (3 – 3) – 7
Картка 2
1) На клумбі виросло 5 рядів айстр по 13 квіток у кожному і 6 рядів гвоздики по 11 квіток. Скільки всього квіток виросло на клумбі?
2) 400 – (80 + 60) + (96 – 56)
II. Вивчення нового матеріалу
1.
1) Записати число, яке містить:
– 4 тис., 5 сот., 4 дес., 8 од.;
– 7 тис., 4 од.;
– 3 тис., 8 дес.
2) Записати суму розрядних доданків одним числом:
500 + 30 + 2; 700 + 70 + 7.
2. Пояснення матеріалу за завданням № 127
3. Записування чисел у нумераційній таблиці: 2 753, 4 500, 4 050
4. Прочитати числа (№ 128).
5. Первинне закріплення
Розв’язання з коментуванням прикладів № 129, 130.
6. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Задача № 131
– Про що можна дізнатись, обчисливши такі вирази:
57 : 3; 57 : 3 + 57; 57 – 57 : 3?
2. Робота з геометричними фігурами (вправа № 132)
– Повторення правила знаходження периметра будь-якої фігури.
– Самостійна робота:
І варіант – обчислити периметр фігури синього кольору;
ІІ варіант – обчислити периметр фігури червоного кольору.
3. Робота за таблицею “Види кутів”
– Учитель за таблицею розповідає про те, що таке кут, як утворюється кут, які види кутів є в геометрії.
– Робота за вправою № 133.
– Практична робота: креслення різних видів кутів у зошиті.
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 134, 135.