ТОЧКА, ЛІНІЯ. ПРЯМІ ЛІНІЇ (ВЕРТИКАЛЬНІ, ГОРИЗОНТАЛЬНІ, ПОХИЛІ). КРИВА ЛІНІЯ. ЛАМАНА ЛІНІЯ. ЗАМКНЕНА І НЕЗАМКНЕНА ЛІНІЇ. УТВОРЕННЯ МНОЖИН

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 7. ТОЧКА, ЛІНІЯ. ПРЯМІ ЛІНІЇ (ВЕРТИКАЛЬНІ, ГОРИЗОНТАЛЬНІ, ПОХИЛІ). КРИВА ЛІНІЯ. ЛАМАНА ЛІНІЯ. ЗАМКНЕНА І НЕЗАМКНЕНА ЛІНІЇ. УТВОРЕННЯ МНОЖИН

Мета: ознайомити учнів зі складом числа 3, трикутником, його елементами; дати поняття про пряму, криву та ламану лінії; вчити креслити лінії; розвивати мислення; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

Киця Мурка на

всі ніжки

Взула шовкові панчішки.

Та одна десь загубилась.

Скільки в киці залишилось?

2. Гра “Не позіхай, продовжуй”

– Назвіть числа від 1 до 10; від 10 до 1.

3. Логічні задачі

– З-за пенька показалося 6 заячих вух. Один зайчик утік. Скільки вух тепер видно з-за пенька? Скільки там зайців?

– У норі блищало 6 очей. Скільки вовків сиділо у норі?

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (С. 13)

Завдання 1

– На малюнку ви бачите точку. Це точка-мандрівниця. Багато точок утворюють пряму. Ця лінія без початку і кінця. Прямі лінії бувають вертикальні,

горизонтальні, похилі.

Завдання 2

– Це крива і ламана лінії.

Завдання 3

– Бувають лінії замкнені і незамкнені.

– Назвіть кожну лінію.

Завдання 4

– Що намальовано?

– Утворіть множини за кольором; за розміром. Скільки елементів у кожній множині?

Завдання 5

Робота в зошиті

– Намалюйте лінії за зразком.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розпізнавання ліній на практиці

Учитель кидає мотузку на стіл.

– Яка лінія вийшла? (Крива лінія)

– А зараз дівчинка візьме за один кінець мотузки, а хлопчик – за інший кінець мотузки. Натягніть її.

– Яка лінія вийшла? {Пряма)

2. Гра “Відгадай, яка лінія?”

– Кольорове коромисло

Через річку повисло. (Веселка. Крива лінія)

– Хто всю ніч по даху б’є та постукує,

Бурмотить і співає, заколисує? (Дощ, прямі лінії)

– Висить сито

Не людьми звито. (Павутиння. Криві лінії)

3. Практична робота в зошиті

– Синім олівцем накресліть пряму лінію, а зеленим – криву.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– З якими лініями ви ознайомилися?

– Наведіть приклади таких ліній.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ТОЧКА, ЛІНІЯ. ПРЯМІ ЛІНІЇ (ВЕРТИКАЛЬНІ, ГОРИЗОНТАЛЬНІ, ПОХИЛІ). КРИВА ЛІНІЯ. ЛАМАНА ЛІНІЯ. ЗАМКНЕНА І НЕЗАМКНЕНА ЛІНІЇ. УТВОРЕННЯ МНОЖИН - Плани-конспекти уроків по математиці


ТОЧКА, ЛІНІЯ. ПРЯМІ ЛІНІЇ (ВЕРТИКАЛЬНІ, ГОРИЗОНТАЛЬНІ, ПОХИЛІ). КРИВА ЛІНІЯ. ЛАМАНА ЛІНІЯ. ЗАМКНЕНА І НЕЗАМКНЕНА ЛІНІЇ. УТВОРЕННЯ МНОЖИН