Утворення Священної Римської імперії

ЄВРОПА ВІЗАНТІЯ АРАБСЬКИЙ СВІТ

§ 15. Німеччина

1. Утворення Священної Римської імперії

Східна частина імперій Карла Великого (територія майбутньої Німеччини) перейшла до Людовіка Німецького як окреме королівство, яке об’єднувало землі чотирьох, фактично самостійних, герцогств: Швабії, Баварії, Франконії та Саксонії.

У Німеччині процеси активного державотворення відбувалися за правління Оттона І (936-973), який після перемоги над угорцями в 955 р. поблизу м. Аугсбурга став наймогутнішим правителем Європи. Він прагнув установити

контроль над папством і виношував плани завоювання Італії з метою відродження імперії на зразок велетенської держави Карла Великого.

Ситуація, що склалася в Італії, полегшувала Оттонові І здійснення його планів. Папство переживало глибокий занепад: знатні римські родини добивалися усунення папи Іоанна XII з престолу й відкрито йому погрожували. Наляканий папа попросив допомоги в Оттона І. Це послужило приводом для воєнного походу німецького короля в Італію. Не зустрічаючи опору, Оттон І зайняв Рим і приборкав місцевих феодалів. На знак вдячності в лютому 962 р. папа коронував Оттона І імператорською

короною. Так була створена середньовічна Німецька імперія. Наприкінці XII ст. вона стала називатися Священною Римською імперією. Крім Німеччини, до її складу входили Північна й частково Центральна Італія, деякі слов’янські землі, частина Південної Франції. У першій половині XI ст. до імперії було приєднано ще й Бургундію.

 Утворення Священної Римської імперії

Коронування Оттона І. Мініатюра. X ст.

 Утворення Священної Римської імперії

Імператорська печатка Оттона І


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Утворення Священної Римської імперії - Історія


Утворення Священної Римської імперії