ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання
РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ
9. Неметалічні елементи та їхні сполуки. Неметали
9.2. Галогени
9.2.3. Хлориди
Усі металічні елементи утворюють солі хлоридної кислоти – хлориди. Більшість з них є розчинними у воді. Незначну розчинність має плюмбум(ІІ) хлорид. Практично не розчиняється у воді, а також у кислотах аргентум хлорид AgCl. Цю властивість використовують для якісного виявлення хлорид-іонів:
Унаслідок взаємодії будь-якого
Застосування хлору, хлоридної кислоти та хлоридів
Хлор використовують для відбілювання тканин і паперової маси, у виробництві окремих видів пластмас та каучуків, мийних засобів, хлороводню, пестицидів, хлорорганічних розчинників, а також для знезаражування питної води.
Хлоридну кислоту застосовують для добування хлоридів металічних елементів (Цинку, Мангану, Феруму), для добування водню, хлору, очищення поверхні металічних виробів
Хлориди використовують у металургійній, харчовій, фармацевтичній, миловарній промисловості. Натрій хлорид застосовують для добування хлору, водню, натрій гідроксиду, хлоридної кислоти, соди; у вигляді фізіологічного розчину використовують як лікарський засіб (перебуваючи поза клітинами, натрій хлорид підтримує сталий осмотичний тиск крові і тканинних рідин). Калій хлорид застосовують як добриво і для добування інших солей Калію та калій гідроксиду. Цинк хлорид використовують при паянні, щоб зняти оксидну плівку з поверхні металу (протравлення), для просочування деревини, щоб запобігти гниттю. Кальцій хлорид застосовують як осушувач газів та як лікарський засіб при кровотечах та алергіях. Аргентум хлорид використовують при виготовленні фотоплівок.