Сад і город (енциклопедія)
ЗБЕРІГАННЯ КАПУСТИ
Капусту, призначену для споживання в осінньо-зимовий період, зрубують гостро заточеними лопатами або спеціальним ножем. Головки сортують, видаляючи ті, які зіпсовані хворобами, поїдені шкідниками, мають механічні ушкодження. Головки, які складають на зберігання, мають бути приблизно однакового розміру, не найбільшими та не найменшими для цього сорту. Зимові сорти капусти бувають лежкими й середньолежкими, тому спочатку потрібно ознайомитися з рекомендацією щодо сорту, оскільки лежкі
Головки, які закладають на зберігання, спочатку зачищають. На них мають залишитися 4-6 верхніх листочків, здорових, без ушкоджень, соковитого зеленого забарвлення. Потім головки ледь підсушують, видаляючи надлишок вологи з верхнього листя. Після цього капусту складають у бурти.
На дно бурту кладуть тонким шаром солому або невеликі ялинові гілки. Зверху складають найбільш об’ємний шар головок. Вони мають бути розташовані качаном
Якщо капусту зберігають у підвалах, це краще робити на стелажах. За відсутності стелажів її викладають пірамідами, як і в буртах, тільки невеликих розмірів. Зручною тарою для зберігання капусти в підвалі є ящики-клітки. У будь-якому випадку слід дотримуватися шахового порядку розташування головок.
Найкраща температура для зберігання капусти -1…0°С, вологість повітря підтримують на рівні 90-96 %.
Наприкінці зими, за умови високого сніжного рівня, капусту зі сховища переміщають у сніжні бурти, які закривають зверху шаром землі.