Мета: розширити уявлення учнів про види активного відпочинку, про можливі небезпеки при катанні на роликах, скейтбордах, велосипеді; навчати школярів використовувати засоби захисту під час занять спортом, обирати безпечні місця для активного відпочинку; виховувати обережність, відповідальність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра “Вільний мікрофон”
– Що впливає на працездатність людини?
– Які вправи підвищують працездатність?
– Як ви вважаєте, коли у вас працездатність
– Деякі учні ніколи не роблять фізкультурних пауз під час виконання домашніх завдань, вважають їх непотрібними. Доведіть, що вони помиляються.
– Який найкращий для себе час на виконання домашніх завдань ви встановили?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про види активного відпочинку.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 23-27)
1) Читання статті “Про активний відпочинок”.
– Доведіть, що найкращим відпочинком є зміна одного виду діяльності на інший.
–
– Що необхідно дітям для нормального росту й розвитку?
– Яких правил безпеки слід дотримувати під час гри?
– Назвіть відомі вам види активного відпочинку для дітей.
– Які правила безпеки ви запам’ятали?
– Які вам відомі види спорту?
– Якими видами спорту ви захоплюєтеся?
– З ким можна порадитися, яким видом спорту вам краще займатися?
– Що цікавого про ковзани ви дізналися?
2) Робота за малюнками (с. 23-24).
– Розгляньте фотографії нас. 23.
– Розкажіть, що роблять учні під час перерви.
– А як ви відпочиваєте на перервах?
– Розгляньте фотографії на с. 24-25.
– Які емоції у дітей на фотографіях? Чим корисні заняття спортом?
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота в парах
– За допомогою схеми назвіть види активного відпочинку.
– По черзі розкажіть про свій улюблений активний відпочинок.
Запам’ятайте! Активний відпочинок – важлива частина життя.
2. Бесіда з елементами розповіді
– Помірні фізичні навантаження корисні для здоров’я. Вони знімають напруження і покращують настрій.
Під час руху серце починає битися частіше, прискорюється кровообіг і поглиблюється дихання. Біг, стрибки, плавання тренують м’язи, формують правильну поставу і навіть допомагають швидше вирости.
– Де у вашому населеному пункті можна навчитися кататися на роликах, скейті, велосипеді?
– Як називають доріжки, призначені для велосипедистів?
Запам’ятайте! Активний відпочинок зміцнює здоров’я.
3. Робота в групах
– Яких правил безпеки слід дотримувати під час занять спортом?
– Розкажіть, хто із вас потрапляв у небезпечну ситуацію, катаючись на роликах, скейті чи велосипеді.
– Де це сталося?
– Що спричинило небезпечну ситуацію?
– Як можна було уникнути небезпеки?
– Які існують засоби захисту для занять активними видами спорту? Запам’ятайте! Під час занять активними видами спорту одягай шолом та інші засоби безпеки.
4. Продовження роботи за підручником (с. 26-27)
1) Розгадування ребусів.
Спорт, гра.
2) Робота в групах.
– Поясніть прислів’я.
Ходи більше – проживеш довше.
3) Робота над загадками.
– Всі його ногами б’ють,
Відпочити не дають.
Він не журиться, не плаче –
На зеленім полі скаче. (М’яч)
– З нетерпінням зиму ждуть,
Лід малюють – іскри йдуть!
Гострі та стрімкі вони.
Мають назву… (ковзани).
4) Розучування гри “Лисиця і заєць”.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
Бесіда
– Які види відпочинку є активними?
– Які види відпочинку є пасивними?
– Де можна кататися на роликах, скейтбордах, велосипедах, самокатах?
– Які засоби захисту під час занять спортом вам відомі?