БАШТАННІ КУЛЬТУРИ
До баштанних культур належать гарбуз, кабачок, диня і кавун. Баштанні культури мають важливе продовольче і кормове значення. Соковиті плоди кавуна і дині містять 9-12% цукру, вітаміни В1, В3, С, Р та інші речовини, характеризуються високими смаковими якостями. Плоди баштанних культур використовують для виготовлення штучного меду, патоки, різних кондитерських виробів і варення. З насіння баштанних культур виробляють олію, яку застосовують для технічних і продовольчих потреб. Гарбузова олія належить до найцінніших.
Кормові
Баштанні культури мають велике агротехнічне значення. Вони як просапні культури є добрими попередниками для зернових, зокрема пшениці, кукурудзи та ін.
Усі баштанні культури
Баштанні культури поширені майже в усіх країнах світу. Світова посівна площа їх становить близько 1 млн га. Значні площі цих культур в Україні (до 200 тис. га).
Баштанні культури поширені переважно в південних і південно-східних районах країни. Гарбуз вирощують нині і в північних районах Чорноземної і Нечорноземної зон Російської Федерації. Вирощують їх також у північних лісостепових, поліських та західних районах України. Диня поширена переважно у південних степових областях України, в країнах Середньої Азії і Закавказзя, в Казахстані.
Урожайність районованих сортів кавуна на не зрошуваних землях 250- 300, а на зрошуваних – 400-500 ц/га і більше. Урожайність гарбуза коливається від 350 до 800 ц/га і більше, дині – від 180 до 500 ц/га.