Частина третя ОСНОВИ ПУБЛІЧНОГО ПРАВА УКРАЇНИ
§ 19. Екологічне право
2. Екологічні права та обов’язки громадян України.
Пригадайте, чи доводилося вам, вашим друзям і родичам користуватися дарами природи, різноманітними природними ресурсами.
Життя людини багато в чому залежить від того, що її оточуватиме: яку воду вона питиме, яким повітрям дихатиме, які продукти споживатиме. Адже там, де навколишнє середовище несприятливе, різко зростає кількість захворювань, скорочується тривалість життя. Саме тому в Конституції України
Ознайомтеся з текстом витягу з Конституції України та визначте, у чому полягає та як забезпечується зазначене право.
Із Конституції України
Стаття 50. Кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
Кожному громадянину гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена.
Крім того,
У той же час громадяни мають і обов’язки. Насамперед, відповідно до ст. 66 Конституції України, “не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки”. Крім того, громадяни зобов’язані береті природу, охороняти її, здійснювати будь-яку діяльність від сільського господарства до відпочинку – з дотриманням вимог екологічної безпеки.