Конституційна реформа 1982 р

Тема 2. США ТА КАНАДА У 1945 Р. – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТ.

§ 9 . Канада

3. Конституційна реформа 1982 р.

На початку 1982 р. британський парламент ухвалив останній закон, який стосується Канади. Він отримав назву “Акт про Канаду 1982 р.”. На основі цього документа 17 квітня 1982 р. канадський парламент ухвалив Акт про конституцію 1982 р. Нова конституція містила повний текст старої конституції та доповнення до неї, прийняті британським парламентом до 1975 p., а також новий розділ про основні права та свободи (Хартія прав).

Конституція надала самостійність

провінціям щодо вирішення їхніх внутрішніх справ. Законодавчу владу в тих провінціях, які формально очолюються лейтенант-губернаторами, здійснюють законодавчі асамблеї, а виконавчу – кабінети міністрів на чолі з прем’єрами.

У конституції не визнається рівноправність франко-канадці в як нації. Як і раніше, Квебек розглядається як одна з провінцій Канади, що має мовно-культурну специфіку. Того дня, коли в Оттаві в присутності королеви Єлизавети II святкували прийняття конституції, у Монреалі відбулася багатотисячна демонстрація протесту; у Квебеку за вказівкою уряду провінції були приспущені

прапори. Провінція Квебек приєдналася до законодавчої реформи лише в 1987 р.

Невдоволення положеннями конституції висловлювали й національні меншини – корінні жителі Канади – індіанці, ескімоси, метиси, які вважають, що їхні права не гарантовані.

 Конституційна реформа 1982 р

Науковий центр у м. Монреалі м. Ванкувер. Науковий центр

Хартія прав не повністю проголошувала права та свободи, що містяться в документах міжнародних організацій та ООН. Наприклад, у ній відсутні такі фундаментальні права, як право на працю, житло тощо. До того ж не фіксувалися гарантії прав і свобод, записаних у конституції.

Отже, через 115 років після прийняття британським парламентом Акта про Британську Північну Америку (1867) канадці нарешті отримали власну конституцію.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)


Конституційна реформа 1982 р - Історія


Конституційна реформа 1982 р