УРОК 60
Тема. Обчислення площі прямокутних ділянок
Мета: вправляти учнів у розв’язанні простих і складених задач, пов’язаних з площею прямокутника; розвивати логічне мислення.
Обладнання: таблиці для усної лічби, креслення умов задач.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Усна лічба
1) Розв’язання кругових прикладів.
780 – 640 | 190 – 150 | 60 + 120 |
180 – 100 | 140 – 80 | 80 + 110 |
40 + 530 | 70 | 570 – 500 |
2) Гра “Весела лічба”.
У квадратах – числа від 21 до 36. Учень повинен вказівкою якомога швидше показати й назвати числа за порядком 21 до 36. Перемагає той учень, хто швидше відшукає числа.
3) Заповнити “чарівні” квадрати.
4. Усні обчислення
– Знайти периметр і площу квадрата, сторона якого 8 см.
– Знайти довжину квадрата, периметр якого 20 см.
– Знайти сторону квадрата, якщо його площа 25 см2.
5. Робота біля дошки
Задача
Площа присадибної ділянки 48 ар. Двір займає
Для учнів високого рівня знань – розв’язати задачу по діях. Скласти вираз.
Для учнів достатнього рівня знань – розв’язати задачу і скласти вираз за схемою:
Для решти учнів – розв’язати задачу за планом.
1) Скільки арів займав двір?
2) Скільки арів займає сад?
3) Яка площа двору й саду разом?
4) Яка площа городу?
6. Фізкультхвилинка
II. Розвиток математичних умінь учнів
1. Обчислення площі прямокутника. Розв’язання задач
1) № 498 (залежно від розмірів предмету учні вибирають одиниці вимірювання площі: коридор – кв. м; сторінка зошита – кв. см; поверхня столу – кв. дм).
2) № 499 (план першої ділянки вчитель креслить на дошці, проходить фронтальний аналіз задачі, розв’язання записується на дошці. Другий план учні розглядають самостійно і записують розв’язання).
3) Фронтальна робота над задачею № 500.
4) Задача № 501. (Умова-креслення є на дошці.)
2. Коментоване розв’язання прикладів № 502
3. Самостійне складання виразів та їх обчислення за вправою № 503
III. Підсумки уроку
IV. Домашнє завдання
№ 504, 505.