УРОК 32
Тема. Одиниці вимірювання маси. Заміна одних одиниць вимірювання маси іншими
Мета: систематизувати знання учнів про одиниці вимірювання маси; вправляти в знаходженні частини від заданої величини; вдосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: картки для усної лічби, таблиця одиниць маси.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
– Пояснити правила переходу одних одиниць вимірювання довжини до інших (№ 267).
– Скласти вираз для розв’язання задачі №
2. Завдання для опитування. Робота за індивідуальними картками
Вставити у віконця потрібні числа.
3. Фронтальна робота
Порівняти:
5 м 4 дм і 5 м 40 см
7 км 680 м і 7 км 068 м
4 дм 8 см і 5 дм
15 мм і 1 см 5 мм
4. Обчислити.
7 см + 3 см 4 мм
313 мм – 212 мм
7 см 9 мм – 3 см 2 мм
5 м 3 дм – 1 м 9 дм
II. Вивчення нового матеріалу
1. Бесіда з метою з’ясування, які одиниці маси діти вже знають
2. Пояснення
– Для вимірювання маси великих вантажів недостатньо користуватись кілограмом, використовують центнер і тонну.
3. Робота за таблицею
1
1 т = 10 ц
1 ц = 100 кг
1 кг = 1 000 г
4. Хвилинка цікавого. Історична довідка
– У давнину користувались іншими одиницями вимірювання маси. Прочитайте їх на таблиці.
Золотник – 4 г
Гривня – 400 г
Пуд – 16 кг
Фунт – 400 г
5. Первинне закріплення. Вправа № 269
6. Коментоване розв’язання задачі № 270
7. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Розв’язання задачі № 274 (фронтально)
2. Самостійна робота за варіантами (№ 276)
І варіант – перший рядок, ІІ варіант – другий рядок.
3. Розв’язання задачі з логічним навантаженням № 277 за коротким записом
15 л – 12 кг
300 г 60 л – ? кг
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 278, 279.