СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ
УРОК 5 Що належить до живої природи?
Тома. Що належить до живої природи?
Мета: розповісти учням, що належить до живої природи; вчити називати об’єкти живої природи; розвивати пізнавальну активність учнів; виховувати інтерес до пізнання природи.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
– Які загадки про живу природу ви знаєте?
– Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, що належить до живої природи.
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Робота
– Роздивіться фотографії на с. 14 угорі.
– Як назвати зображене на них одним словом?
– Назвіть рослини, зображені на фотографіях.
– Де ви їх бачили?
Робота в парах
– Розкажіть про свої улюблені рослини.
– Як вони називаються?
– Який мають вигляд?
– Де зростають?
– Де ви їх бачили?
– Роздивіться фотографії на с. 14 унизу.
– Як назвати зображене на них одним словом?
– Назвіть тварин, зображених на фотографіях.
Робота в групах
– Розкажіть про своїх улюблених тварин.
– Як вони називаються?
–
– Де живуть?
– Поміркуйте, чим схожі рослини і тварини?
– Рослини і тварини належать до живої природи.
– До якої природи належать люди? ‘
– Люди є частиною живої природи.
Гра-змагання між хлопчиками і дівчатками
– Хто назве більше об’єктів, що належать до живої природи?
Робота над загадками
– У теплий дощик народився,
Парасолькою накрився. (Гриб)
– Стоїть хлопчик під пеньком Накрив голову брильком. (Гриб)
– До якої природи належить відгадка?
Завдання для друга природи
– Роздивіться фотографію на с. 15 унизу і складіть за нею розповідь.
– Кого ви бачите на фотографії?
– Що робить дитина?
– Що робить собака?
– Які почуття викликає це фото?
2. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Гра “Будь уважний!”
Учитель демонструє предметні малюнки із зображенням соняшника, сонця, берези, хмар, гриба, місяця, річки, дівчинки, білки, півня, дощу, моря, буряка, ведмедя, квітки, неба. Якщо це об’єкти живої природи, учні плескають у долоні.
2. Гра “Об’єкти живої природи”
Діти підводяться. Учитель у вільному порядку називає об’єкти живої природи і вироби: м’яч, собака, телевізор, трактор, хмара, сумка, сніжинка, річка, ложка, бурулька, ранець, піщинка, гойдалки тощо. Діти присідають, коли чують назву виробу, і піднімають руки вгору, коли чують термін, що характеризує об’єкт природи (не зроблений руками людини).
3. Тестування
– Людина виростила багатий урожай пшениці. Пшениця – це об’єкт природи чи виріб людини? (Пшениця – частина живої природи.)
– Який виріб колись був частиною живої природи?
А) Цегляний будинок;
Б) лляний рушник;
В) глиняний кухоль;
Г) сталевий ніж.
(Лляний рушник спочатку був рослиною.)
V. Підсумок уроку
– Що нового ви дізналися на уроці?
– З чого складається жива природа?
– Наведіть приклади тіл живої природи,
– Чим схожі рослини і тварини?
– До якої природи належить людина?