СУХИЙ ЗАСІВ

СУХИЙ ЗАСІВ – незаразна хвороба, що супроводжується висиханням яйця до моменту виходу з нього зародка.

Причина хвороби. Бджоли недостатньо доглядають за розплодом. Хвороба з’являється в тих випадках, коли бджоли-годувальниці не змочують шкарлупу личинковим кормом, вона залишається сухою і зародок не в змозі її прорвати. Через відсутність корму личинка швидко гине. Неотримання корму протягом 4-5 год призводить до загибелі личинок.

Перебіг хвороби. Хвороба короткочасна. Виникає при випадковій масовій загибелі бджіл, при наявності

в гнізді занадто великої кількості рамок із засівом або при пересадженні бджолярем великої кількості молодих нелітних бджіл в інші сім’ї. Хвороба припиняється, як тільки врівноважується співвідношення засіву й молодих бджіл.

Таке явище можна спостерігати при роїнні сім’ї, при нальоті старих бджіл на матку й на рамки з великою кількістю засіву. У цих випадках сім’я втрачає молодих бджіл-годувальниць і з’являється С. з.

Діагноз установлюється візуально. У чарунках стільників можна знайти яйця, навколо яких відсутній личинковий корм. Розглядаючи під лупою окремі яйця, можна визначити, які з них з повністю сформованими личинками.

Заходи боротьби. Слід підсилити сім’ю нелітними бджолами, забезпечити її доброякісним кормом. Хвороба може минути й без надання допомоги сім’ї.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)


СУХИЙ ЗАСІВ - Бджільництво


СУХИЙ ЗАСІВ