У чому полягають монетаристські рецепти регулювання інфляції?

Історія економічних вчень

НЕОЛІБЕРАЛІЗМ

У чому полягають монетаристські рецепти регулювання інфляції?

Згідно з монетаристською теорією основна причина інфляції пов’язана з надлишком грошової маси: “багато грошей – мало товарів”. Цей надлишок звичайно утвориться при проведенні політики грошового стимулювання сукупного попиту. В результаті гроші перестають відігравати роль інструмента ринкового регулювання.

Щоб перекрити канали, що породжують інфляцію, монетаристи пропонують:

– суворий контроль зростання

грошового обігу;

– проведення жорсткої грошово-кредитної політики, використання правила рівномірного приросту грошової маси;

– забезпечення бюджетної рівноваги. Усунення дефіциту державного бюджету, тому що він слугує джерелом інфляції і невиправданого втручання держави в ринковий механізм;

– застосування в деяких випадках методів несподіваного впливу на економічну ситуацію (наприклад методу “шокової терапії”).

Основний принцип монетаристської політики – досягнення стабільних темпів приросту грошової маси, що на основі ринкового саморегулювання покликане забезпечити

зростання виробництва і високу зайнятість. Прихильники монетаризму виходять з того, що єдиним джерелом інфляції служить зростання грошової маси, а нульова інфляція слугує безумовною і визначальною метою економічної політики. Економічна практика свідчить про неправомірність застосування теоретичних схем, у тому числі монетаристських.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


У чому полягають монетаристські рецепти регулювання інфляції? - Економічні учення


У чому полягають монетаристські рецепти регулювання інфляції?