Тема. Узагальнення вивченого з теми “Іменник”. (Вправи 183-188).
Мета. Узагальнити та систематизувати знання учнів з теми “Іменник”.
Обладнання: репродукція картини С. Васильківського “Полтавщина”, підручник, зошит.
Хід уроку
I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності.
Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання дітьми їхніх очікувань від уроку.
II. Перевірка домашнього завдання.
А) Учні зачитують виписані слова, називають відмінок та закінчення.
Б) Діти розповідають, що спільного
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Читання епіграфа до уроку.
“Село! І серце одпочине” (Тарас Шевченко).
2. Поетична хвилинка (вправа 183).
– Прочитайте рядки поезії Тараса Шевченка. Які почуття вони пробуджують?
– Розгляньте репродукцію картини Сергія Васильківського “Полтавщина”. Що її поєднує із поезією Т. Шевченка?
3. Каліграфічна хвилинка (за вправою 184).
– Спишіть слова, поставте їх у форму множини, позначте закінченя.
– Узагальнення знань про відмінювання іменників у множині.
– Знайдіть у вірші
– Виконайте вправу 185 (виділіть закінчення, зверніть увагу на закінчення іменників місцевого відмінка ах, – ях).
IV. Фізкультхвилинка.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота з розвитку мовлення (за вправою 186).
– Прочитайте про біду, яку пережили українські селяни у 30-х роках XX століття. Запишіть своє ставлення до прочитаного кількома реченнями.
Учні формулюють речення усно, а потім записують.
– Дайте письмові відповіді на запитання (вправа 187), використовуючи свої знання, отримані на уроках природознавства.
2. Робота в зошиті.
VI. Підсумок уроку.
– Що нового ви дізналися про іменник?
– Які особливості відмінювання іменників ви знаєте? (Учні розповідають за створеними ними схемами.)
VII. Домашнє завдання.
1. Вправа 188 (списати текст і визначити відмінки іменників у множині).
2. Для тих, хто хоче знати більше: запитання і завдання для повторення (с. 90).
УРОК 46 КОНТРОЛЬНА РОБОТА ЗА ТЕМОЮ “ІМЕННИК”
?include(“$DOCUMENT_ROOT/block/list. html”;?> ?